Zaproszenie na ostatnią w tym roku konferencję branży energetycznej – 28.11.2024 r. Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy | #StrefaEnergiiWSSE

Data wydarzenia: 28/11/2024 09:00 - 15:00

Brak opisu obrazka

Szanowni Państwo,

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy oraz niezależnym doradcą branży energetycznej INNPACT sp. z o.o., ma przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatną i ostatnią w tym roku konferencję pn. „Przyszłość energetyczna przedsiębiorstw: Zielona Energia, Elektromobilność, Zrównoważony Rozwój” która odbędzie się w dn. 28 listopada 2024 r. w godz. 9:00 – 15:00 w CTE w Świdnicy (ul. Stalowa 2).

Spotkanie stacjonarne dedykowane jest przedsiębiorcom, jednostkom samorządów terytorialnych oraz spółkom gminnym, a także uczestnikom naszej grupy zakupowej prądu i gazu INVEST-PARK, a także wszystkim firmom z obszaru zarządzania wałbrzyskiej Strefy (woj. dolnośląskie, wielkopolskie i opolskie).

Rynek energetyczny ulega ciągłym dynamicznym przemianom, wynikającym zwłaszcza z zmieniającego się prawa energetycznego oraz nowych wymagań stawianych przez politykę klimatyczną Unii Europejskiej. Firmy stoją przed wyzwaniami, które z punktu widzenia inwestycji i planowania przyszłej produkcji, wymagają implementacji rozwiązań, które zmniejszają emisję gazów cieplarnianych, aby móc sprzedawać swoje produkty na konkurencyjnym europejskim rynku. Zwiększająca się ilość zielonej energii w miksie energetycznym Polski, wysoka cena uprawnień do emisji CO2 i wciąż duży udział emisyjnych źródeł węglowych powodują, że na rynku coraz częściej pojawią są ekstremalnie wysokie ceny energii elektrycznej, które przekraczają dotychczasowe akceptowalne wartości, by za chwilę spaść znacznie poniżej 0 zł/MWh. Dodatkowo, każdy przedsiębiorca już dzisiaj musi dbać o to by strategia rozwoju firmy była zgodna ze zrównoważonym rozwojem Europy, a dodatkowo będzie zmuszony do odpowiednio zaraportowania tych działań do swoich odbiorców i całego rynku.

W trakcie naszego spotkania, chcielibyśmy opowiedzieć Państwu o obecnej sytuacji rynkowej, uwarunkowaniach prawnych, a także rozwiązaniach, jakie oferuje rynek, by sprostać tym wszystkich wyzwaniom.

 

Podczas konferencji dowiedzą się Państwo o:

💡 aktualnym stanie Rynku Energetycznego w Polsce,

💡 sposobie wykorzystania i produkcji ciepła w sposób zrównoważony,

💡 jak zabrać się za raportowanie ESG,

💡 rozwoju elektromobilności i implementacji rozwiązania polegającego na ładowaniu aut elektrycznych w firmach,

💡 planach rozwoju sieci energetycznych i dostosowaniu ich do obecnych warunków produkcji i przesyłu energii,

💡 finansowaniu inwestycji związanych z poprawą efektywności energetycznej.

 

Agenda konferencji:

09:00 – 09:30 – Rejestracja uczestników

09:30 – 09:45 – Przywitanie gości i otwarcie konferencji

09:45 – 10:30 – Aktualna sytuacja na rynku energetycznym w dobie ujemnych cen energii elektrycznej – Bogdan Plata, Prezes Zarządu INNPACT sp. z o.o.

10:30 – 11:15 – Jak zagospodarować ciepło odpadowe z wykorzystaniem pomp ciepła? – Sebastian Genc, Ekspert ds. przemysłowych pomp ciepła Gazuno Langowski sp. j.

11:15 – 12:00 – ESG – droga do zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa – Krzysztof Busz, Ekspert ds. ESG INNPACT sp. z o.o.

12:00 – 12:15 – przerwa kawowa z poczęstunkiem

12:15 – 13:00 – Stacje ładowania pojazdów elektrycznych w przedsiębiorstwach jako kolejny krok w kierunku elektromobilności – Adam Agacki, Prezes Zarządu STACJELADOWANIA.COM

13:00 – 13:45 – Rozwój sieci energetycznych w dobie transformacji energetycznej – Jerzy Rzemyszkiewicz, Wiceprezes Zarządu ds. Utrzymania Sieci TAURON Dystrybucja S.A.

13:45 – 14:15 – Finansowanie inwestycji związanych z poprawą efektywności energetycznej i OZE – Marek Rybiański, Wiceprezes Zarządu Centrum Technologii Energetycznych

14:15 – 14:30 – Q&A

14:30 – 15:00 – Lunch połączony z networkingiem

 

CTE to liczący 1.200m2 obiekt badawczo-rozwojowy z funkcjami demonstracyjnymi, wybudowany w 2012 roku w Świdnicy (40 km od Wrocławia). To swoiste zielone laboratorium, w którym w rzeczywistych warunkach funkcjonującego i użytkowanego budynku, testowanych jest 11 różnych technologii generacji energii elektrycznej, ciepła, chłodu, rozwiązań wentylacyjno-klimatyzacyjnych oraz technologii budownictwa niskoenergetycznego. Celem testów jest dostarczenie inwestorom oraz przedsiębiorstwom obiektywnej i zweryfikowanej wiedzy, niezbędnej do podjęcia decyzji o wyborze urządzeń i rozwiązań, pozwalających w sposób racjonalny energię oszczędzać, a także wytwarzać ją z własnych, lokalnie dostępnych źródeł. Zainstalowane w budynku CTE urządzenia to m.in.: panele PV, kolektory słoneczne, pompy ciepła, system regeneracji dolnego źródła pompy ciepła, kocioł biomasowy, gruntowy wymiennik ciepła, 3 centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne z wysokosprawnym odzyskiem ciepła, 2 niezależne systemy dystrybucji ciepła i chłodu – https://cte.fea.pl/aktualnosci-cte.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie swojego udziału. Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia listy uczestników. Zgłoszenia przyjmowane są do 27.11.2024 r. poprzez formularz rejestracyjny: https://forms.office.com/e/3bQkczH0Pr?origin=lprLink lub poniższą kafelkę (UWAGA: nie otrzymają Państwo dodatkowego potwierdzenia rejestracji na maila).

 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z p. Karoliną Burak, tel. +48 607 959 521, mail:

 

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy

Skontaktuj się z nami
w sprawie oferty
Ikona koperty