Jakie są możliwości w zakresie zatrudnienia personelu oraz uelastycznienia czasu pracy?

Data wydarzenia: 03/06/2022 10:00 - 12:00

Szanowni Państwo,

 

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Grant Thornton zaprasza na bezpłatne webinarium: Jakie są możliwości w zakresie zatrudnienia personelu oraz uelastycznienia czasu pracy?

które odbędzie się 3 czerwca br. o godzinie 10:00.

 

 

Możliwości zatrudnienia personelu w polskim systemie prawnym regulowane są przede wszystkim przez dwie ustawy: Kodeks pracy oraz kodeks cywilny. Obie ustawy przewidują różne, radykalnie różniące się od siebie formy zatrudnienia oraz różne wynikające z obu ustaw obowiązki. To samo dotyczy systemów i rozkładów czasu pracy, w jakich można zatrudniać pracowników oraz coraz częstszego dążenia do wykonywania pracy w tzw. „flexitime” albo w systemie pracy zdalnej. Webinar ma na celu przegląd wybranych, najciekawszych zagadnień w powyższym zakresie.
Webinar kierowany jest do firm poszukujących różnych, także elastycznych, metod zatrudnienia personelu, w tym personelu pracującego zdalnie.

Agenda:
1. Możliwości zatrudnienia personelu w polskim porządku prawnym
a) Umowa o pracę
b) Umowa zlecenia / umowa o świadczenie usług
c) Umowa o dzieło
d) Inne sposoby?

2. Czas pracy i możliwość jego uelastycznienia
a) Czas pracy – co to?
b) Różne systemy czasu pracy
c) System zadaniowego czasu pracy
d) Inne przykłady „flexitime”
• 12 miesięczny okres rozliczeniowy
• Indywidualne harmonogramy
• Różne godziny rozpoczynania pracy

3. Problematyka pracy zdalnej i home office
a) Jak jest obecnie?
• uregulowania specustawy Covid-19
• powszechne stosowana praca zdalna (home office) niepodlegająca żadnym przepisom
b) wkrótce planowana nowelizacja Kodeksu pracy

 

Spotkanie poprowadzi dla Państwa:

Jolanta Zarzecka-Sawicka – Partner, Radca prawny

Od 20 lat doradza pracodawcom we wszelkich aspektach prawa pracy, w sprawach indywidualnych i zbiorowych, także zwolnień grupowych. Jest specjalistką w sprawach związanych z nawiązaniem i rozwiązaniem stosunku pracy, w tym w zakresie kontraktów menedżerskich oraz umów o zakazie konkurencji. Doradza w sprawach związanych z ustalaniem zasad wynagradzania, nagród i premii oraz warunków odpraw.

Jej doświadczenie obejmuje przygotowywanie umów i porozumień z zakresu stosunków pracowniczych i niepracowniczych (cywilnych, B2B), zakładowych przepisów prawa pracy (regulaminów pracy, wynagradzania, premiowych, funduszu socjalnego, kodeksów etycznych).

Jest ekspertem w sprawach o mobbing i dyskryminację, w tym molestowanie (także będąc członkiem komisji powołanych do badania naruszeń u pracodawców) i innych sprawach z zakresu compliance (np. naruszenie zasad etycznych, sygnaliści).

W ramach transakcji fuzji i przejęć brała udział w wielu projektach due diligence analizując zagadnienia prawa pracy. Posiada doświadczenie w projektach restrukturyzacji pracowniczych (w tym zwolnienia grupowe, zbycie zakładu pracy i przejście pracowników).We wszystkich powyższych sprawach z sukcesem reprezentowała pracodawców w procesach sądowych (w tym dwa duże banki).

Do zespołu Grant Thornton dołączyła w styczniu 2022r. Wcześniej pracowała w wiodących warszawskich kancelariach prawniczych: międzynarodowej kancelarii Linklaters oraz FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz, gdzie była wspólnikiem.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, szkół prawa angielskiego (University of Cambridge w porozumieniu z Uniwersytetem Warszawskim) i amerykańskiego (University of Florida we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim) oraz Summer Law School Columbia University (Nowy Jork) na Uniwersytecie w Amsterdamie.

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu, European Employment Lawyers Association oraz Stowarzyszenia Prawa Pracy.

 

Zarejestruj się klikając w grafikę:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy

Skontaktuj się z nami
w sprawie oferty
Ikona koperty