Rekiny Biznesu z Dolnego Śląska

Jak dolnośląskie przedsiębiorstwa wypadają na tle Polski? Czy są otwarte na zmiany i innowacyjne? Te zagadnienia omawiali przedstawiciele biznesu oraz samorządów podczas konferencji „Plany i wyzwania dolnośląskich MMŚP w 2015 roku”.
Przedsiębiorcy w Polsce działają walecznie, jednak na Dolnym Śląsku tych najbardziej drapieżnych jest aż o 25 % więcej niż w skali kraju. To oni stale poszukują nowych rynków zbytu oraz sposobów na rozwój działalności. Nazywamy ich rekinami mikro i małego biznesu – tłumaczy Małgorzata Starczewska – Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan.

Niewielkie firmy wykazują coraz większe zainteresowanie inwestowaniem na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”. W 2014 roku otrzymały aż 27 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie. To ponad 40% wszystkich zezwoleń wydanych w tym okresie.

 

Do tej pory strefa ekonomiczna kojarzyła się z dużymi, zagranicznymi korporacjami. Ten obraz się zmienia. Inwestują u nas mniejsze firmy, często poddostawcy i kooperanci globalnych przedsiębiorstw – mówiła podczas konferencji Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „INVEST-PARK”.
Konferencja „Plany i wyzwania dolnośląskich MMŚP w 2015 roku” została zorganizowana przez Konfederację Lewiatan oraz związek pracodawców Dolnośląscy Pracodawcy. Partnerem spotkania była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna.
WSSE „INVEST-PARK” planuje organizację targów dla poddostawców oraz mniejszych przedsiębiorstw. Angażuje się również w spieranie szkolnictwa zawodowego oraz dostosowanie go do potrzeb przedsiębiorców. W tym roku wybudowała cztery hale produkcyjne, które ułatwią decyzję o nowych inwestycjach firmom z sektora MŚP.

Partnerzy

Skontaktuj się z nami
w sprawie oferty
Ikona koperty