Strefowe firmy nagrodzone przez Ministerstwo Gospodarki

Ministerstwo Gospodarki wyróżniło dolnośląskie szkoły oraz przedsiębiorców działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Statuetki są nagrodą za realizację projektów szkolnictwa zawodowego dostosowanego do potrzeb pracodawców.

Wyróżnienia resortu zostały przyznane podczas konferencji „Mądrzej, czyli jak uczyć i szkolić dla gospodarki”. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna wręczyła również nagrody finansowe dla uczniów oraz nauczycieli zawodów.

Firma ZPAS z Nowej Rudy oraz Noworudzka Szkoła Techniczna współpracują w zakresie poszerzenia wiedzy teoretycznej uczniów o praktyczne umiejętności i obcowanie z nowymi technologiami. Uczniowie mają możliwość odbywania praktyk lub staży zawodowych w zakładach ZPAS S.A. oraz ZPAS-NET.

W Zespole Szkół w Strzegomiu powstała klasa, która kształci w zawodzie piekarza. Trzyletni cykl nauczania obejmie także zajęcia praktyczne w zakładzie FSB Piekarnie Strzegom. W szkole jest też specjalistyczna pracownia piekarska, której remont sfinansowała FSB.

Daicel Safety System Europe we współpracy z Zespołem Szkół Politechnicznych „Energetyk” organizuje praktyki dla przyszłych elektryków. Uczniowie podczas 4-tygodniowej praktyki pracują w każdym dziale firmy.

Historia współpracy Toyota Motor Manufacturing Poland z Zespołem Szkół nr 5 sięga początków funkcjonowania fabryki w Wałbrzychu. Do tej pory firma przekazała na rzecz szkoły m.in. numeryczną obrabiarkę mechaniczną, modele skrzyni biegów i silnika oraz samochód marki Toyota Avensis, który trafił do szkolnych warsztatów. Zespół Szkół nr 5 współpracuje także z zakładem Faurecia w Wałbrzychu za co otrzymały nagrodę Ministerstwa Edukacji Narodowej „OSKAR ZAWODOWY”.

 

Nagrody dla firm działających w WSSE "INVEST-PARK" oraz szkół
Podczas konferencji nagrodzono również uczniów oraz nauczycieli zawodów

 

Partnerzy