Biuro we Wrześni już działa

– Dziś jest bardzo ważny dzień nie tylko dla mieszkańców Wrześni, ale również dla całej Wielkopolski – mówiła podczas uroczystości otwarcia biura WSSE, senator i minister w kancelarii premiera, Andżelika Możdżanowska. Aby szybciej i efektywniej odpowiadać na potrzeby przedsiębiorców Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” zdecydowała o uruchomieniu kolejnej zamiejscowej komórki.

W województwie wielkopolskim objętych wałbrzyską strefą są grunty w miejscowościach: Jarocin, Kalisz, Kościan, Krotoszyn, Leszno, Rawicz, Śrem oraz Września. W ostatniej z nich utworzono Wrzesińską Strefę Aktywności Gospodarczej, w której powstaje największa inwestycja ostatniej dekady w Europie – fabryka samochodów Volkswagen Crafter. Wokół budowanego zakładu WSSE posiada około 100 ha terenów inwestycyjnych. Łącznie w Wielkopolsce wałbrzyska strefa dysponuje ponad 150 ha gruntu.

– Biuro zdecydowanie zwiększy naszą dyspozycyjność. Miesięcznie odbywamy nawet kilkanaście spotkań z przedsiębiorcami zainteresowanymi inwestycją w Wielkopolsce, a Wałbrzych oddalony jest od Wrześni o ponad 250 kilometrów – tłumaczyła Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „INVEST-PARK”.

– Każda decyzja rodzi konsekwencje. Aby osiągnąć efekty pracy potrzebne jest olbrzymie zaangażowanie potencjału ludzkiego. Możemy być dumni patrząc na ranking, gdzie WSSE znalazła się na czwartym miejscu w Europie i 22 na świecie wśród 600 stref inwestycyjnych. Jako Wielkopolanka zawsze podkreślam, że w Wielkopolsce, w naszej gospodarności, racjonalności, zaangażowaniu w pracę, zaczyna się Polska – mówiła podczas otwarcia senator i minister Andżelika Możdżanowska.

Biuro we Wrześni mieści się przy ulicy Chopina 8. To czwarta zamiejscowa komórka wałbrzyskiej strefy. Oprócz siedziby głównej w Wałbrzychu, „INVEST-PARK” posiada biura również w Kłodzku, Wrocławiu i Opolu.

 

Partnerzy