Zostali Gwiazdami Biznesu

Firma SKC Haas Polska działająca na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej została zwycięzcą plebiscytu Gwiazdy Biznesu w kategorii „Biznes Odpowiedzialny Społecznie”. W konkursie współorganizowanym przez WSSE „INVEST-PARK” wzięły udział mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mające siedzibę na Dolnym Śląsku.


Była to pierwsza odsłona plebiscytu biznesowego nagradzającego firmy, które wyróżniają się na tle mapy gospodarczej Dolnego Śląska. Do konkursu zgłosiło się 60 podmiotów, które rywalizowały w sześciu kategoriach: mikro, mała oraz średnia firma, a także „Pierwszy biznes”, „Samorząd przyjazny biznesowi” i „Biznes odpowiedzialny społecznie”.

Wśród laureatów znalazły się dwie firmy działające na terenach wałbrzyskiej strefy. W kategorii „Średnia firma” drugie miejsce zajął ZPAS – NET. Zakłady w Nowej Rudzie zajmują się produkcją szaf dostępowych wraz z wyposażeniem energetycznym.

Zwycięzcą kategorii „Biznes odpowiedzialny społecznie” została firma SKC Haas Polska. Producent folii do ekranów LCD działa w Dzierżoniowie od 6 lat. Południowo – koreańska firma kieruje się kodeksem postępowania w biznesie, który opiera się na uczciwości, etyce i szacunku dla pracowników, kontrahentów i lokalnej społeczności.

W kategorii „Samorząd przyjazny biznesowi” zostały nominowane aż dwie lokalizacje objęte wałbrzyską strefą ekonomiczną. Trzecie miejsce zajęły Ząbkowice Śląskie, gdzie „INVEST-PARK” posiada jeszcze 3,6 ha wolnego terenu inwestycyjnego. Zwycięzcą kategorii została Świdnica. W mieście działa obecnie 12 strefowych przedsiębiorców, którzy zatrudniają łącznie blisko 2700 pracowników. W Świdnicy do dyspozycji inwestorów pozostaje ponad 52 ha gruntów objętych strefą.

Spółka „INVEST-PARK” była współorganizatorem plebiscytu. Prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Barbara Kaśnikowska brała udział w obradach kapituły. Wręczyła również nagrodę zwycięzcy kategorii „Mała firma” – spółce Geotrade z Wrocławia. Organizatorem konkursu był Fundusz Regionu Wałbrzyskiego i portal naszbiznes24.pl.

Partnerzy