Rogate statuetki rozdane

Aż cztery firmy działające w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zostały wyróżnione podczas gali finałowej „Muflony”. W Zamku Książ już po raz 17-ty odbyła się uroczystość podsumowująca miniony rok w gospodarce regionu wałbrzyskiego.

Wszystkie trzy miejsca w kategorii „Firma Odpowiedzialnego Biznesu” zajęły przedsiębiorstwa działające w wałbrzyskiej strefie. Na miejscu trzecim uplasował się Cooper Standard z Dzierżoniowa, producent uszczelek do drzwi samochodowych. Posiada bogaty program socjalny dla swoich pracowników, którzy angażują się w wolontariat.

Drugie miejsce przypadło Zakładowi Produkcji Automatyki Sieciowej z Nowej Rudy. Firma wspiera ośrodki kultury i domy dziecka z regionu. Sponsoruje także klub sportowy ZPAS Nowa Ruda, prowadzi klasy patronackie, przyznaje stypendia uczniom oraz inwestuje w rozwój swoich pracowników.

Zwycięzcą kategorii został Daicel Safety Systems Europe. Zakład w Żarowie specjalizuje się w produkcji napełniaczy do poduszek powietrznych. Firma prowadzi działania w tematyce bezpieczeństwa, innowacji, ochrony środowiska, sportu i edukacji oraz integracji z lokalną społecznością. Współpracuje również ze szkołami zawodowymi, a jej pracownicy angażują się w akcje charytatywne.

– Etyka Biznesu jest bardzo ważna dla naszej firmy i na pewno będziemy ją kontynuować – podkreślił podczas gali Hiramatsu Yasushi – prezes Daicel Safety Systems Europe.

Wiceprezes Toyota Motor Manufacturing Poland, Dariusz Mikołajczak wręczył statuetkę  w kategorii „Firma Odpowiedzialnego Biznesu”.  „Muflona” odebrał  Hiramatsu Yasushi , prezes Daicel Safety Systems Europe
Wiceprezes Toyota Motor Manufacturing Poland, Dariusz Mikołajczak wręczył statuetkę w kategorii „Firma Odpowiedzialnego Biznesu”. „Muflona” odebrał Hiramatsu Yasushi , prezes Daicel Safety Systems Europe

 

Patronem kategorii była wałbrzyska fabryka Toyoty, dla której fundamentem jest prowadzenie działalności zgodnie z polityką społecznej odpowiedzialności biznesu. Rogatą statuetkę prezesowi firmy Daicel wręczył Dariusz Mikołajczak, wiceprezes Toyota Motor Manufacturing Poland. Gratulacje nominowanym i laureatowi złożyła również Barbara Kaśnikowska, prezes spółki „INVEST-PARK”.

– Jestem dumna, że wszyscy nominowani w tej kategorii prowadzą działalność w wałbrzyskiej strefie. Oznacza to, że przedsiębiorcy kierują się w biznesie etyką, dbając o interesy swoich pracowników i lokalnej społeczności – mówiła ze sceny Barbara Kaśnikowska.

Wszystkie trzy firmy nominowane w kategorii  „Firma Odpowiedzialnego Biznesu” działają w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
Wszystkie trzy firmy nominowane w kategorii „Firma Odpowiedzialnego Biznesu” działają w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

 

W kategorii „Najlepsza inwestycja zrealizowana ze środków RPO” drugie miejsce zajęła firma Cloos Polska działająca w Świdnicy. Spółka zajmuje się projektowaniem i produkcją zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych. Wyróżnieniem może pochwalić się również gmina Świdnica, która zdobyła drugie miejsce w kategorii „Gmina / firma Eko-przyjazna”. Z kolei Nowa Ruda, w której wałbrzyska strefa posiada swoje tereny uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii „Największa atrakcja turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej”.

Była to już 17-ta edycja prestiżowego plebiscytu gospodarczego. Gala finałowa odbyła się tradycyjnie w wałbrzyskim Zamku Książ. Spółka WSSE „INVEST-PARK” po raz kolejny była partnerem plebiscytu „Muflony”.

Partnerzy