Strefa pikniku rodzinnego

 60 ton sprzętu nagłaśniającego i 5 km kabli zostało użytych podczas Strefowego Pikniku Rodzinnego, który odbył się 16 maja w Wałbrzychu. Tysiące wałbrzyszan, którzy odwiedzili imprezę spożyło 15 ton jedzenia i napojów. Uczestnicy wzięli udział w zabawach, konkursach z nagrodami oraz grach sportowych. Wysłuchali również koncertów lokalnych artystów i gwiazdy Pikniku, wokalisty Mesajah.

Piknik Rodzinny powrócił do miasta po kilku latach nieobecności. Został zorganizowany przez firmy działające w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i spółkę zarządzającą strefą. Partnerem imprezy była gmina Wałbrzych. Stadion przy ul. Kusocińskiego tętnił życiem przez cały dzień.

Szczególny powód do radości miały maluchy. Poświęcono im nie tylko sporą przestrzeń do zabawy, ale też miały swoją scenę. Na stadionie ustawiono miasteczko dmuchanych zamków. Cyrkowcy na szczudłach, z grupy Bandit Queen Circus, rozdali najmłodszym 20 kg cukierków. Szczególną troską otoczono dzieci niepełnosprawne, z których każde miało swojego indywidualnego opiekuna. Brały udział w konkursach, wygrywały nagrody, a wszystkiemu towarzyszyła skoczna, wesoła muzyka.

Doskonały nastrój panował również w strefie dla młodzieży i dorosłych, gdzie do biesiadowania zachęcały drewniane stoły i ławy, ustawione pod obszernymi namiotami. Na scenie wystąpiła grupa Implusto, która zabawiała mieszkańców tańcem z szarfami i ogniem. Bordowa Bandama zaprezentowała dynamiczny hip hop. Gwiazdą wieczoru był znany wykonawca muzyki reggae i dancehall, wokalista Mesajah.

Pracownicy firm strefowych oraz ich rodziny mogli się spotkać na stadionie już o godz. 10:00. Wzięli udział w licznych turniejach z nagrodami (m. in. laptop, ekspres do kawy, gadżety strefowe). Wykazali się sprytem oraz znakomitą kondycją. Najlepsza w piłkarzyki okazała się drużyna Tańczące Jednorożce, w koszykówkę wygrał Cersanit 1, w jeździe na byku rodeo – GSE, przy przeciąganiu liny najskuteczniejsza okazała się załoga Cersanitu, a Ślebiotki pobiły wszystkich w konkurencji „bagno”.

Hitem rozgrywek był pojedynek sumo (oczywiście pokojowy) z udziałem prezes WSSE „INVEST-PARK”, Barbary Kaśnikowskiej oraz prezesa Toyota Motor Manufacturing Poland, Carla Klemma.

– Jako firmy działające w strefie czujemy się integralną częścią Wałbrzycha. Wpływamy na jego rozwój, korzystamy gościnności i zasobów. Dlatego ogromnie cieszy mnie fakt, że po ośmiu latach przerwy udało nam się ponownie zorganizować piknik oraz poprzez wspólną zabawę wyrazić nasze podziękowanie dla stałego wsparcia, które otrzymujemy od początku naszej obecności w Wałbrzychu – mówił podczas otwarcia Pikniku Carl Klemm, prezes Toyota Motor Manufacturing Poland.

Imprezę zorganizowano z inicjatywy strefowych firm działających w Wałbrzychu: Cersanit, Migapol, NSK, Opalex, Polst, Quin, Tristone, Ronal, Toyoty Motor Manufacturing Poland oraz Toyota Tsusho. Dzięki prawie 150-ciu pracownikom ochrony, piknik przebiegł bez incydentów, a nad zdrowiem uczestników czuwała grupa zawodowych ratowników. Za dobrą zabawę należy dziękować 392 osobom, które zaangażowały się przygotowanie imprezy.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała w 1997 roku. W samym Wałbrzychu działa w niej obecnie 16 firm, które zatrudniają blisko 7100 osób.

Partnerzy