Kolejni inwestorzy w WSSE „INVEST-PARK”

Blisko 330 osób planują zatrudnić przedsiębiorcy, którzy w tym roku otrzymali zezwolenia na działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”. 10 firm deklaruje inwestycje przekraczające 300 milionów złotych. W wałbrzyskim Zamku Książ odbyło się uroczyste wręczenie nowych zezwoleń na działalność w strefie.

Firma Solgaz, przedstawiciel branży AGD, wyposażył halę w Świdnicy. Przedsiębiorstwo produkuje innowacyjne, gazowe kuchenki pod zabudowę, które charakteryzują się brakiem płomieni (opatentowana technologia „gaz pod szkłem”). Polska firma deklaruje zatrudnienie 5 osób i zainwestowanie 1,3 mln złotych.

Na inwestycję w Świdnicy zdecydowała się także firma Almes Poland, producent komponentów do silników i wentylatorów dla branży AGD. Włoski przedsiębiorca stworzy 10 miejsc pracy i zainwestuje ponad 3 mln złotych w wyposażenie hali.

Inoxveneta otrzymała drugie zezwolenie na działalność w WSSE „INVEST-PARK”. Inwestycja polega na rozbudowie zakładu w Strzelinie. Dodatkowe linie technologiczne zwiększą produkcję hermetycznych obudów oraz urządzeń stosowanych w branży AGD i motoryzacyjnej. Włoska firma zainwestuje 1,8 mln złotych i zatrudni co najmniej 5 osób.

Corthinx to polska firma zajmująca się produkcją ekskluzywnych łodzi wycieczkowych i sportowych. Przedsiębiorca wynajął halę przemysłową w Wałbrzychu, wybudowaną przez spółkę WSSE „INVEST-PARK”. Corthinx zainwestuje blisko 7,5 mln złotych w wyposażenie obiektu. W hali znajdzie się: wielkogabarytowa frezarka CNC, wtryskarka oraz kabiny do wygrzewania kompozytów, urządzenia spawalnicze oraz w pełni wyposażona stolarnia. Firma zatrudni 20 osób.

Gestamp Wrocław wynajmie i wyposaży w linie technologiczne halę we Wrocławiu. Hiszpański przedsiębiorca zajmuje się projektowaniem i produkcją między innymi ram podtrzymujących silnik, skrzynię biegów oraz kolumnę kierownicy. Firma zainwestuje 69 mln złotych i zatrudni co najmniej 20 osób.

Framo Morat Polska należy do międzynarodowej grupy Franz Morat. Firma jest producentem wysokiej jakości układów napędowych, począwszy od kół zębatych, poprzez przekładnie, aż po kompletne mechanizmy skrzyń biegów. Nowa inwestycja zostanie zlokalizowana w hali produkcyjno–magazynowej w nowej Rudzie. Firma zadeklarowała inwestycje przekraczające 10 milionów złotych i zatrudnienie co najmniej 40 osób. W planach firmy jest jednak stworzenie około 100 miejsc pracy, 30 jeszcze w tym roku.

CW Lundberg to szwedzka firma zajmująca się produkcją akcesoriów dachowych, między innymi płotków przeciwśniegowych oraz specjalnych pomostów i drabin. Przedsiębiorca zainwestuje około 5 mln złotych w budowę zakładu w Dzierżoniowie i zatrudni przynajmniej 7 pracowników.

Kayser Automotive Systems stworzy co najmniej 80 miejsc pracy w Kłodzku. Niemiecka firma zainwestuje prawie 11,5 mln złotych. Przedsiębiorca produkować będzie w hali przemysłowej przewody ciśnienia oraz paliwowe dla branży motoryzacyjnej. Części wykorzystywane będą w pojazdach światowych koncernów takich jak Volkswagen, Audi, Seat oraz Skoda.

Na inwestycje w wałbrzyskiej strefie w województwie opolskim zdecydowało się dwóch przedsiębiorców. W Skarbimierzu hiszpańska firma Great Maple Company zajmie się produkcją opakowań do wyrobów spożywczych oraz folii do laminowania i etykietowania. Firma zainwestuje 123,5 mln złotych i stworzy 70 miejsc pracy.

Cedrob deklaruje zatrudnienie co najmniej 70 osób w Kluczborku. Polska firma zainwestuje 70 mln złotych. Wybuduje nowoczesny zakładu oraz wyposaży go nowoczesne linie technologiczne do wytwarzania gotowych mieszanek paszowych dla zwierząt.

Blisko 330 osób planują zatrudnić przedsiębiorcy, którzy w tym roku otrzymali zezwolenia na działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
Blisko 330 osób planują zatrudnić przedsiębiorcy, którzy w tym roku otrzymali zezwolenia na działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

 

Partnerzy