Zapraszamy na Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze

Bliska i oparta na zaufaniu polsko-niemiecka współpraca gospodarcza od lat przynosi efekty. Niemcy to główny partner handlowy Polski. Nasz kraj najwięcej importuje od sąsiadów zza Odry, ale Niemcy są też głównym kierunkiem eksportowym polskich towarów. W ubiegłym roku Polska awansowała na 8. miejsce jako partner handlowy Niemiec.

Firmy niemieckie od lat z powodzeniem lokują swoje biznesy w Polsce, m.in. na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”, gdzie zadeklarowały inwestycje przekraczające 5 mld zł. Co więcej, Polska plasuje się na pierwszym miejscu pod względem atrakcyjności inwestycyjnej dla przedsiębiorców niemieckich. W związku z dynamiczną współpracą gospodarczą, aby jeszcze lepiej poznać swoje oczekiwania, doświadczenia i wyzwania, przed którymi stoją polscy oraz niemieccy przedsiębiorcy, Ministerstwo Gospodarki, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Miasto Zgorzelec oraz Izba Przemysłowo-Handlowa w Dreźnie organizują

Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze w Zgorzelcu

z udziałem wybitnych ekspertów, polityków i praktyków gospodarczych, łączące dyskusje panelowe i warsztaty dla przedsiębiorców w zakresie współpracy przemysłowej, technologicznej i inwestycyjnej z 10. Konferencją Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Dreźnie.

Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze odbędzie się w środę 23 września 2015r. w godz. 10:30-16:00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu przy ul. Parkowej 1.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu zapraszamy do zapoznania się z programem Forum oraz skorzystania z formularza rejestracyjnego. Liczba miejsc jest ograniczona.

Formularz zgłoszeniowy – Polsko-Niemieckie Forum

Program – Polsko-Niemieckie Forum

 

Niezbędnych informacji dotyczących Polsko-Niemieckiego Forum Gospodarczego udziela:

Zygmunt Waroch

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa w Dreźnie, oddział Goerlitz

Tel. +49 3581 42 12-22,  service.goerlitz@dresden.ihk.de

 

Partnerzy