Tysiące batonów na minutę

Najnowocześniejsza linia do wyrobu słodyczy w Polsce została uruchomiana w fabryce Mondelez w Skarbimierzu. Zakład działający w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w innowacyjne urządzenia zainwestował ponad 110 mln złotych. Dzięki nowej linii produkcyjnej zatrudnienie znajdzie około 90 osób.

Mondelez International to światowy lider w produkcji słodyczy. Amerykański koncern posiada w Polsce siedem zakładów. Trzy z nich działają w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wrocławska fabryka produkuje wyroby czekoladowe, natomiast w zakładach w Skarbimierzu wytwarzana jest guma do żucia oraz wafle i batony.

„Linia Przyszłości” jest pierwszą tak innowacyjną siecią produkcyjną koncernu w Polsce i drugą w Europie Środkowej. Dzięki niej fabryka zwiększy swoje moce oraz uprości proces produkcyjny. Wytwarzać będzie wyroby dla takich marek, jak Milka, 3bit oraz Oreo. Nowa linia w ciągu ośmiu godzin jest w stanie wyprodukować ok. 700 tys. batonów.

Mondelez Polska Production to jedna z 6 firm działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK” w Skarbimierzu. Zakłady te zainwestowały ponad 1,5 mld złotych i zatrudniają około 1400 pracowników. Na przyszłych inwestorów w Skarbimierzu czekają jeszcze 64 ha terenu objętego ulgami podatkowymi.

Branża spożywcza to znacząca gałąź przemysłu w wałbrzyskiej strefie. Do tej pory w WSSE zainwestowało 13 firm związanych z tym sektorem, które zatrudniają ponad 2 tys. osób.

Mondelez - linia przyszłości

Partnerzy