Piłkarskie zmagania w Bolesławcu

Drużyna „Demo” z Bolesławca wygrała I Halowy Turniej Piłki Nożnej WSSE „INVEST-PARK” w Bolesławcu, który odbył się 4 października 2015 roku.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” doceniana jest nie tylko za skuteczne pozyskiwanie inwestorów, ale także stałą i szeroką współpracę z firmami już działającymi na jej terenie. Kluby HR, szkolenia i konferencje organizowane dla inwestorów, Klaster Edukacyjny, Piknik Strefowy, zawody sportowe to tylko niektóre z prowadzonych działań.

– Bardzo zależy nam na tym, aby inwestorzy dobrze się u nas czuli. Aby wiedzieli, że mogą na nas liczyć także po uruchomieniu swojego przedsięwzięcia. Współpraca to słowo kluczowe zarówno w stosunkach pomiędzy strefą i firmami jak również pomiędzy naszymi partnerami. Takie spotkanie jak dzisiejsze służy integracji i budowaniu dobrych relacji – podkreśla Tomasz Jakacki, wiceprezes WSSE „INVEST-PARK”.

– Strefa jest dla nas ważna, to oczywiste. Bardzo się cieszę, że nasze współdziałanie dotyczy także innych pozagospodarczych dziedzin życia – powiedział Piotr Roman, prezydent Bolesławca, współorganizator turnieju.

Do rywalizacji o puchar prezesa WSSE „INVEST-PARK” stanęło pięć drużyn. Walka była wyrównana i bardzo ambitna.

– Poziom sportowy dzisiejszego turnieju był bardzo wysoki. Dobra, twarda gra, widać było, że każdemu zawodnikowi zależy, aby pokazać się od jak najlepszej strony. O zwycięstwie decydowały ostatnie mecze – komentuje Damian Sawczak, manager Szkółek Piłkarskich „Footbol Akademy”, prowadzący turniej.

Po dziesięciu meczach wszystko było jasne. V miejsce zajęła drużyna Turningtec Polska, IV reprezentacja Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej, III zawodnicy spółki SRG Global, II drużyna UKS „Kusy”. Zwyciężyła ekipa „Demo” z Bolesławca.

– Jesteśmy grupą kolegów, którzy lubią grać w piłkę, trenujemy dwa, trzy razy w tygodniu, startujemy w zawodach. Ten turniej to fajny pomysł, bo nie tylko gramy, bawimy się, ale przy okazji pomagamy wspierając Dom Dziecka w Bolesławcu- uważa Mariusz Bińczycki, najlepszy zawodnik turnieju z drużyny „Demo” Bolesławiec.

Kwota zebrana z wpisowego została przeznaczona na wsparcie Domu Dziecka w bolesławcu. Czek na 1000 zł odebrała siostra Marzena Pomian, dyrektorka placówki. Z daru bardzo ucieszyli się wychowankowie, którzy  już planują kupno nowych piłek do koszykówki oraz strojów sportowych.

WSSE „INVEST – PARK” od dawna wspiera inicjatywy skierowane do dzieci i młodzieży, propagujące sport oraz edukację. Na dofinansowanie działań sportowych przeznaczono już 90 tysięcy złotych.

– Strefy ekonomiczne wpływają na rozwój gospodarczy, a poprzez to społeczny regionów, na których są położone. Chcą być dobrym i pożądanym sąsiadem dlatego angażują się w życie lokalnych społeczności. Ten turniej także to pokazuje. Atmosfera imprezy była świetna, zawodnicy dali z siebie wszystko, a uśmiech dzieci wart jest wszystkich pieniędzy – podsumowuje Ilona Antoniszyn – Klik, wiceminister gospodarki.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Krzysztof Jakubczyk z UKS „Kusy”, który wpuścił tylko jednego gola. Tytuł najlepszego strzelca z wynikiem 4 bramek zdobył Rafał Zawrotniak z SRG Global.

Partnerzy