WSSE dla wałbrzyskiego gimnazjum

„Jak można określić odczyn roztworu?” to temat lekcji chemii, która odbyła się w Publicznym Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu podczas prezentacji nowego urządzenia do pracowni chemicznej. Podopieczni szkoły będą mieli do dyspozycji profesjonalny wizualizer cyfrowy, dzięki czemu zajęcia zyskują na atrakcyjności. Zakup urządzenia był możliwy dzięki wsparciu spółki zarządzającej Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „INVEST-PARK”.

– Angażujemy się w rozwój młodzieży już na etapie szkół gimnazjalnych oraz średnich – tłumaczy Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „INVEST-PARK”. – Wiemy, że pracodawcy potrzebują wykwalifikowanych osób, które wykażą się praktyczną wiedzą, a nie wiadomościami teoretycznymi. Jest to zatem inwestycja w przyszłość – dodaje.

Wizualizer to urządzenie multimedialne, które najkrócej można by określić jako połączenie skanera i kamery, z możliwością rejestrowania dźwięku. Umożliwia pokazanie na ekranie (w połączeniu z projektorem) lub na telewizorze czy też monitorze zarówno płaskiego jak i przestrzennego przedmiotu.

Jest to już kolejne wsparcie „INVEST-PARKU” dla Gimnazjum nr 6. W zeszłym roku spółka przekazała środki na zakup dygestorium chemicznego służącego do prowadzenia prac laboratoryjnych z substancjami chemicznymi stałymi, ciekłymi i gazowymi.

 

 

 

DSC_0243 DSC_0246 DSC_0244

Partnerzy