Rozmawiali o gospodarce

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST–PARK” od lat organizuje rocznie kilkadziesiąt konferencji, spotkań i seminariów z przedsiębiorcami. Większość z nich ma na celu aktywizowanie polskich firm do rozwoju i podejmowania kolejnych wyzwań biznesowych.

Aby pomóc w nawiązaniu nowych kontaktów i przedstawić ofertę specjalnych stref ekonomicznych zorganizowano w Jaworze spotkanie lokalnych menadżerów. Gościem specjalnym była Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki, która jest inicjatorką wielu projektów gospodarczych, w tym m.in. Projektu S-3.

– Chcemy poznać obserwacje, pomysły i doświadczenia związane z wyzwaniami jakie wiążą się z prowadzeniem biznesu w Polsce. Głos przedsiębiorców jest niezmiernie ważny w kreowaniu i planowaniu kolejnych działań, zwłaszcza w obliczu rozwijającego się Projektu S-3, który znacznie wpłynie na rozwój zarówno Jawora, jak i pozostałych miejscowości zlokalizowanych wzdłuż tej trasy – mówił podczas spotkania Teodor Stępa, wiceprezes wałbrzyskiej strefy.

W spotkaniu wzięli udział przedsiębiorcy z Jawora i okolic, przedstawiciele trzech specjalnych stref ekonomicznych, reprezentanci banków oraz samorządowcy.

– Bez wspólnej rozmowy samorządowców, przedstawicieli otoczenia biznesu i małych i średnich przedsiębiorstw, nie ma możliwości aby w pełni rozmawiać o gospodarce. Takie spotkania są doskonałą okazją do tego, żeby się poznać, wymienić doświadczeniami i wspólnie szukać rozwiązań – twierdzi Ilona Antoniszyn-Klik.

Kolejne spotkanie lokalnych menadżerów zaplanowane jest na 21 października w Głogowie.

DSC_0634 DSC_0632 DSC_0643

 

Partnerzy