Halówka o puchar prezesa WSSE

Już po raz drugi drużyny piłkarskie z firm działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, stoczą bój o puchar prezesa WSSE INVEST-PARK i wyjazd rekreacyjny do Pobierowa. Turniej Halowy Piłki Nożnej zostanie rozegrany 24 i 25 października.

– Pierwsze rozgrywki w zeszłym roku zostały zorganizowane z inicjatywy przedsiębiorców. – Firmy sygnalizowały, że chętnie wezmą udział w imprezie sportowej, żeby się spotkać, powalczyć, pobyć ze sobą. Chętnie zgodziliśmy się z tą inicjatywą, bo sport od dawny był w strefie obecny – mówi prezes INVEST-PARKU, Barbara Kaśnikowska.

Jak podkreśla wiceprezes INVEST-PARKU, Tomasz Jakacki, ta idea będzie kontynuowana w tym roku.

– Chcemy nawet rozszerzyć formułę spotkania. W tym roku będzie więcej drużyn piłkarskich, a oprócz tego zamierzamy zorganizować dwubój dla managerów, którzy będą rywalizować w tenisie stołowym i squashu. Ponadto przygotowujemy wiele atrakcji dla dzieci – mówi Tomasz Jakacki.

Na parkiet wybiegnie 14 drużyn (dwa razy więcej niż w roku ubiegłym): Polish Assembly Centre, Toyota Motor Manufacturing Poland, Faurecia Wałbrzych, Tristone Flowtech, NSK Steering Systems Europe, GKN Driveline, PCC Rokita, SKC HAAS Polska, SITECH Polkowice, Daicel Safety Systems, Mando Corporation, Sumika Ceramics, Domex i Pentair. Dryżyny zagrają według zasad, obowiązujących w meny zagrają według zasad, obowiąujących czach halowych piłki nożnej:  skład zespołu stanowi pięciu zawodników, w tym bramkarz, i maksymalnie pięciu zawodników rezerwowych. Za przewinienia w polu karnym będzie dyktowany rzut karny. W razie remisu, zostanie rozegrana dogrywka: dwa razy po 3 minuty. Gdy i to nie przyniesie rozstrzygnięcia, zawodnicy będą strzelać po trzy rzuty karne dla każdej drużyny. Mecze eliminacyjne będą trwały dwa razy po 8 minut, a w półfinale i finale rozgrywki zostaną wydłużone do 10 minut na każdą połowę meczu. Tytułu ubiegłorocznego zwycięzcy będzie bronić drużyna PCC Rokita z Brzegu Dolnego.

Turniej rozpocznie się 24 października o godz. 9. Eliminacje potrwają do godz. 17. Rozgrywki finałowe zaplanowano na niedzielę, 25 października, w godz. od 10 do 12. Miejscem turnieju będzie Ośrodek Sportu i Wypoczynku Aqua Zdrój przy ul. Ratuszowej. Kibice mile widziani.

 

Partnerzy