MEDALE MINISTRA GOSPODARKI DLA PRACOWNIKÓW GKN-U

Pięciu pracowników GKN Driveline zostało odznaczonych przez ministra gospodarki za wkład w rozwój polskiej gospodarki. Dr Helmuth Rohregger, dr Roman Dziuba, Grzegorz Wiśniewski, Henryk Szelest i Joachim Grzegorek odebrali we wtorek Odznaki Honorowe za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki RP z rąk wojewody dolnośląskiego Joanny Bronowickiej. Zgłoszenie do wyróżnienia zostało złożone w Ministerstwie Gospodarki przez prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Barbarę Kaśnikowską.

– To wielki zaszczyt móc otrzymać tę prestiżową nagrodę od polskiego rządu – powiedział Helmuth Rohregger, prezes GKN Driveline Europe. – Moi koledzy i ja jesteśmy wdzięczni za to wyróżnienie. Ta nagroda to przede wszystkim uznanie osiągnięć naszych pracowników w Polsce, których praca i zaangażowanie umożliwiły rozwój naszego zakładu. Polska jest niezwykle ważnym rynkiem dla GKN, co potwierdzają kolejne inwestycje mające na celu umocnienie tutaj naszej obecności – powiedział.

W lipcu tego roku GKN Driveline ogłosiło rozpoczęcie pierwszej fazy inwestycji o wartości 68 mln zł – budowę nowego biurowca i hali produkcyjnej o łącznej powierzchni 14.280 mkw. Budowa zakończona zostanie w kwietniu 2016 roku. W ciągu 3-4 lat znajdzie tu zatrudnienie 400 nowych pracowników na różnych stanowiskach. Powstający niedaleko istniejącej fabryki zakład będzie dostarczać komponent producentom samochodów z Europy Rosji, takim jak: Volkswagen Porsche, Audi, Volvo, Jaguar Land Rover, Mercedes i FCA.

GKN Driveline jest światowym liderem w dostarczaniu komponentów i systemów przeniesienia napędu. Jako firma o zasięgu globalnym współpracując z największymi na świecie producentami samochodów, GKN Driveline rozwija, wytwarza i dostarcza szeroką gamę elementów przeniesienia napędu – od najmniejszych samochodów typu ultra low-cost po systemy najbardziej zaawansowane wymagające najbardziej kompleksowej dynamiki jazdy. GKN Driveline jest wiodącym producentem systemów CVJ, AWD, Trans Axle i eDrive na skalę światową. Dywizja ma 45 lokalizacji w 22 krajach i zatrudnia około 26 500 osób.

DSC_0492

Partnerzy