W grupie siła

Trwa nabór do Grupy Zakupowej, dla której będą negocjowane stawki za energię elektryczną oraz paliwo gazowe na rok 2017. W ubiegłym roku udało się obniżyć koszty nabycia energii, dla firm zrzeszonych w grupie, nawet o 25%.

Dla przedsiębiorstw produkcyjnych energia elektryczna i gaz są jednym z głównych kosztów operacyjnych, a jednocześnie niezawodność dostaw i prawidłowa praca maszyn wpływają na wyniki firmy. Wysokie koszty związane z prowadzeniem działalności powodują wyższe ceny produktów i usług, a tym samym mniejszą konkurencyjność na rynku. Często są również ważnym aspektem wpływającym na decyzję koncernów o inwestycji. Z tego powodu firmy od dawna przykładają dużą wagę do stałego redukowania kosztów mediów, poszukiwania oszczędności i unikania strat w tym obszarze.

Dzięki pełnemu uwolnieniu rynku energii elektrycznej w Polsce w 2007 roku możliwe stało się korzystanie z prawa swobodnego wyboru sprzedawcy energii i kupowanie jej na zasadach TPA. Dostęp do rynku jest swobodny, ale prawidłowe i pełne korzystanie z niego wymaga specjalistycznej wiedzy dotyczącej funkcjonowania rynku energii, zarówno w zakresie procedur formalno-prawnych jak i technik oraz narzędzi negocjacyjnych. Powierzenie zakupu energii lub gazu wyspecjalizowanej firmie, która tworząc grupę zakupową zwiększa wolumen zakupowy, istotnie minimalizuje ryzyko błędu i może prowadzić do obniżenia ceny zakupu.

W 2015 roku do Grupy Zakupowej INNPACT włączono 20 firm działających w WSSE . W sumie należy do niej 116 przedsiębiorstw. W wyniku negocjacji z firmami posiadającymi koncesję na obrót energią udało się wynegocjować średnią cenę zakupu 203,69 zł/MWh. W niektórych przypadkach udało się obniżyć stawkę nawet o 25%. Średnie oszczędności dla zrzeszonych w grupie wyniosły ponad 7%.

– Podjęte działania w 2015 roku zaowocowały znacznym obniżeniem kosztów zakupu energii, dla przedsiębiorców którzy zdecydowali się przyłączyć do grupy – mówi Małgorzata Włochal, koordynator projektu z ramienia Strefy. W wyniku przeprowadzonych rozmów wiemy, że duża część firm planuje przystąpić do grupy również w tym roku, mamy więc nadzieję, że wpłynie to na jeszcze większe oszczędności – dodaje.

W kwietniu odbędą się spotkania informacyjne dla firm zainteresowanych przystąpieniem do grupy oraz dla przedsiębiorców już w niej zrzeszonych.  Zaprezentowane zostaną wyniki prac grupy zakupowej oraz przedstawiony zostanie model współpracy na rok 2016. Spotkanie ma charakter otwarty. Organizatorzy zapraszają również firmy działające poza wałbrzyską strefą.

Spotkania odbędą się w następujących terminach i miejscach:

  • 15 kwietnia, godz. 10:00 – Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy (Świdnica ul. Stalowa 2).
  • 19 kwietnia, godz. 10:00 – Siedziba Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (Opole, ul. Krakowska 38, III piętro).
  • 21 kwietnia, godz. 10:00 – Siedziba WSSE „INVEST-PARK“ w Wałbrzychu (Wałbrzych, ul. Uczniowska 16).

 

Prosimy o potwierdzenie obecności wraz ze wskazaniem miejsca spotkania na adres: grupazakupowa@invest-park.com.pl.

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: +48 887 886 611.

polityka-zakupowa-energia

 

Partnerzy