Wezmą udział w Rajdzie po Strefie

Blisko 350 uczniów weźmie udział w I edycji „Rajdu po Strefie” organizowanej przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Wydarzenie odbędzie się 18-19 kwietnia w siedzibie spółki. Rajd został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Uczestnicy wezmą udział w cyklu warsztatów i wykładów organizowanych przez Politechnikę Wrocławską oraz WSSE „INVEST-PARK”, podczas których zdobywać będą punkty za wykonanie powierzonych zadań. Najlepsze drużyny zostaną nagrodzone przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską, podczas uroczystości, która planowana jest na 10 maja tego roku.

Podczas Rajdu uczniowie wezmą udział w zajęciach warsztatowych z grawerowania 3D, automatyki, drukowania 3D oraz robotyki. Dowiedzą się również jak został skonstruowany bolid Politechniki Wrocławskiej oraz jakie zapotrzebowanie kadrowe mają firmy działające w WSSE. Zwiedzą również zakłady działające na terenie Wałbrzycha (Toyota Motor Manufacturing Poland, Faurecia, Tristone Flowtech, Quin, Ronal). W siedzibie WSSE zostaną ustawione stoiska wałbrzyskich szkół oraz firm działających na terenie strefy.

Celem wydarzenia jest zapoznanie młodzieży z tematyką szkolnictwa zawodowego, przybliżenie zagadnień z zakresu przedmiotów, które są przydatne w firmach produkcyjnych i usługowych oraz pokazanie działania przedsiębiorstw strefowych od „środka”.

Rajd po Strefie

Partnerzy