Zostali Gwiazdami Biznesu

Firmy Sonel oraz Pentair działające na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zostały zwycięzcami Gwiazd Biznesu 2016. Tytuł „Osobowość Roku” przypadł Dariuszowi Wesołowskiemu – współwłaścicielowi wałbrzyskiej firmy Corthinx. Statuetkę otrzymała również gmina Dzierżoniów, na której terenie WSSE posiada grunty.

Już po raz drugi przyznano nagrody w ramach Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu”. Tym razem wyróżnienia wręczane były w kategoriach: mikro, mała, średnia i rodzinna firma, biznes odpowiedzialny społecznie, samorząd przyjazny biznesowi oraz osobowość roku. Pomysłodawcą plebiscytu jest Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. Wałbrzyska strefa włączyła się w organizację tego wydarzenia.

W kategorii średnia firma statuetkę „Gwiazdy Biznesu” otrzymała firma Sonel. Spółka działa na terenach WSSE „INVEST-PARK” w Świdnicy. Została założona przez absolwentów Politechniki Wrocławskiej i specjalizuje się w produkcji przyrządów pomiarowych.

– Zdobycie regionalnego wyróżnienia jest dla nas bardzo ważne, gdyż działamy jako polska spółka w regionie wałbrzysko-świdnickim. Sama Świdnica ma dla nas ogromne znaczenie – mówiła ze sceny Jolanta Drozdowska, prokurent SONEL S.A. – Jestem pewna, że pracownicy będą dumni, gdy przekażę im statuetkę i poinformuję o wyróżnieniu. To oni są dla nas najważniejsi. Dzięki nim rozwijamy się od przeszło 20 lat i wciąż osiągamy sukcesy – dodała.

Za społeczną odpowiedzialność biznesu główną nagrodę odebrała firma Pentair Poland. Amerykańskie przedsiębiorstwo jest producentem szaf i obudów dla przemysłu maszynowego, elektrycznego, elektronicznego i IT. Na terenach wałbrzyskiej strefy w Dzierżoniowie działa od 2007 roku.

– Kategoria „Biznes Odpowiedzialny Społecznie” jest dla nas szczególnie ważna, gdyż wpisuje się w jedną z podstawowych wartości naszej firmy, czyli szacunek – tłumaczył Adrian Walczewski, dyrektor zakładu. – Dedykuję tę nagrodę pracownikom. To dzięki nim rozbudowaliśmy fabrykę i planujemy kolejne inwestycje – podkreślił.

Doceniono również zaangażowanie gminy Dzierżoniów w budowanie pozytywnego klimatu inwestycyjnego oraz ofertę, którą posiada dla przedsiębiorców. Miasto zostało zwycięzcą kategorii „Samorząd Przyjazny Biznesowi”.

– Dzierżoniów przeżył „terapię szokową” po transformacji ustrojowej – przyznał burmistrz Dariusz Kucharski. – W mieście przestały istnieć zakłady, które zatrudniały kilkanaście tysięcy mieszkańców. Poprzez włączenie naszych terenów do wałbrzyskiej strefy, został zainicjowany proces odbudowy przemysłu – podkreślił włodarz.

W Dzierżoniowie, na terenach WSSE, działa obecnie 17 przedsiębiorstw. Firmy te zainwestowały przeszło 775 mln złotych i zatrudniają ponad 2200 pracowników. Wałbrzyska Strefa kończy budowę hali przemysłowej, która dostępna będzie pod wynajem. Około 35 ha terenu wciąż jest dostępnych dla inwestorów.

Podczas plebiscytu przyznano również nagrodę specjalną dla osobowości roku. Prestiżową statuetkę odebrał Dariusz Wesołowski, współwłaściciel firmy Corthinx. Polskie przedsiębiorstwo produkuje na terenach WSSE luksusowe łodzie wycieczkowe i sportowe.

– Trzy lata temu udało mi się przekonać mojego wspólnika do inwestycji w Wałbrzychu. To człowiek, który zbudował 2 z 50 najlepszych jachtów na świecie. Był pozytywnie zaskoczony jakością i profesjonalizmem, który udało się osiągnąć naszemu, wałbrzyskiemu zespołowi – opowiadał Dariusz Wesołowski. – Właśnie ukończyliśmy budowę innowacyjnego katamaranu, który pomyślnie przeszedł próby. Rzuciliśmy światu rękawicę i pokazaliśmy na co nas stać. Mam nadzieję, że będziemy inspiracją dla młodych przedsiębiorców, którzy uwierzą, że Wałbrzych jest świetnym miejscem na inwestycje – podkreślił zwycięzca „Osobowości Roku”.

Podczas uroczystej gali plebiscytu, która odbyła się w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu, wybrano również zwycięzców w kategoriach: mikro firma (Human Partner) mała firma (J.M.MAZUR) oraz rodzinna firma (Pasol-Paco). Przyznano również specjalne wyróżnienie dla świebodzickiej spółki Śnieżka Invest.

WSSE - Gwiazdy Biznesu - zwyciezcy i laureaci

 

Partnerzy