Drugi zakład GKN otwarty!

GKN Driveline otwiera kolejny zakład produkcyjny w wałbrzyskiej strefie w Oleśnicy. Docelowo pracę w fabryce znaleźć ma 400 osób, a zatrudnienie w całym kompleksie osiągnie poziom 1400.

Nowa hala o powierzchni 14 280 m2 to pierwsza faza wdrożenia, wartego 68 mln PLN, programu inwestycyjnego w Oleśnicy, który dwukrotnie zwiększy zdolności produkcyjne GKN w Polsce. Pomoże to w zaspokojeniu coraz większego zapotrzebowania na zaawansowane półosie i wały napędowe. GKN Driveline Oleśnica będzie dostarczać rozwiązania przeniesienia napędu globalnych platform pojazdów produkowanych przez takie firmy, jak Mercedes-Benz, Volkswagen Group, Fiat-Chrysler Automobiles, General Motors, Volvo i wiele innych.

Nowy obiekt produkcyjny znajduje się w pobliżu istniejącego zakładu GKN w Oleśnicy, w którym produkowane są przeguby homokinetyczne (CVJ). Funkcjonujące na terenie zakładu Centrum Inżynieryjne, w którym docelowo pracować będzie około 50 specjalistów, zajmie się testowaniem i wsparciem inżynieryjnym programów realizowanych dla klientów.

– Polska jest ważnym węzłem regionalnym rozwoju i produkcji kluczowych dla GKN technologii przeniesienia napędu, które oferujemy klientom na całym świecie. Rozbudowa tej fabryki umacnia naszą pozycję lidera w Europie i pozwoli GKN dotrzymać kroku popytowi na technologie, dzięki którym układy przeniesienia napędu mogą być lżejsze, sprawniejsze i wytrzymalsze – mówił podczas ceremonii otwarcia Dyrektor Generalny GKN Driveline, Philip Swash

GKN rozpoczęło działalność w Polsce w 1996 roku i obecnie zatrudnia około 1000 osób. Wraz ze wzrostem produkcji zatrudnienie w Oleśnicy ma docelowo osiągnąć 1400 osób
w ciągu trzech do czterech lat. Dalsze plany rozwoju obejmują także rozbudowę kuźni przemysłowej. Po osiągnięciu pełnej gotowości operacyjnej fabryka będzie wytwarzać ponad 10 milionów półosi napędowych i milion wałów napędowych rocznie.

– Rozszerzenie zakresu działalności w Polsce odzwierciedla zapotrzebowanie na innowacyjność i wysoką jakość technologii układów przeniesienia napędu, z których słynie GKN. Ta fabryka będzie realizować lokalne zamówienia dynamicznie rozwijających się firm samochodowych w Europie Wschodniej i udzielać im wsparcia technicznego, co pokazuje siłę sektora motoryzacyjnego w Polsce – podkreślał Dyrektor fabryki GKN Driveline Oleśnica, Mariusz Karolewski.

INFORMACJE O GKN:
GKN to globalna firma inżynieryjna. Firma jest podzielona na cztery dywizje, GKN Aerospace, GKN Driveline, GKN Powder Metallurgy i GKN Land Systems, które działają
w sektorach przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego i inżynierii lądowej. W spółkach i innych podmiotach prawnych GKN pracuje ponad 55 000 ludzi w pond 30 krajach. GKN jest notowane na giełdzie London Stock Exchange (LSE: GKN) i odnotowało roczną sprzedaż wysokości 7,7 mld GBP na dzień 31 grudnia 2015.

INFORMACJE O GKN DRIVELINE:
GKN Driveline jest wiodącym na świecie dostawcą technologii i układów przeniesienia napędu. Jako globalna firma obsługująca największe na świecie firmy samochodowe, GKN Driveline projektuje, buduje i dostarcza szeroką gamę rozwiązań przeniesienia napędu – które są wykorzystywane zarówno w małych samochodach miejskich jak luksusowych samochodach klasy premium, które wymagają najbardziej złożonych układów napędowych. GKN Driveline jest czołowym na świecie producentem systemów CVJ, napędów na wszystkie koła (AWD) oraz rozwiązań Trans Axle i eDrive. Firma działa w 23 krajach w 46 lokacjach, zatrudniając około 25 500 ludzi.

 

Partnerzy