Patriotyzm, jak go widzę

Blisko 500 prac nadesłano na konkurs „INVEST-PARK Patriotycznie” organizowany przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z Wałbrzycha. Zwycięzców i uczestników nagrodzono w siedzibie strefy.

WSSE INVEST-PARK Patriotycznie (6)

Konkurs plastyczny przebiegał pod hasłem „Patriotyzm, jak go widzę”. Wzięli w nim udział uczniowie z 15 wałbrzyskich szkół. W sumie nadesłano blisko 500 prac plastycznych – dzieł młodych patriotów. Obrazy nawiązywały do historii kraju, słynnych Polaków, symboli narodowych oraz postaw patriotycznych.

– To niezmiernie budujące, że konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Widać, że uczniowie włożyli w nie wiele serca oraz wykazali się ogromną kreatywnością. Tym trudniej było nam przyznać wyróżnienia, gdyż każda praca zasługuje na uznanie – podkreślał podczas rozstrzygnięcia konkursu Maciej Badora, prezes wałbrzyskiej strefy. – Dołożymy starań, aby prace mogli podziwiać nie tylko osoby odwiedzające naszą siedzibę – dodał.

Jury konkursu postanowiło przyznać aż 100 wyróżnień, wśród których znalazły się trzy nagrody główne. Trafiły one do Alicji Rybińskiej z PSP nr 28, Sebastiana Filipiaka z PSP nr 10 oraz Julii Cismasz z PG nr 4. Uczniowie odebrali między innymi tablety, biało-czerwone szaliki WSSE oraz gadżety strefy. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę lub upominek.

WSSE INVEST-PARK Patriotycznie (3)

Podczas wydarzenia rozegrano również dodatkowy konkurs na najpiękniejszego orła. Na parkingu wałbrzyskiej strefy powstało 9 rysunków wykonanych za pomocą kredy. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się za pomocą facebookowego profilu wałbrzyskiej strefy.

WSSE INVEST-PARK Patriotycznie (5)

 

LISTA WYRÓŻNIONYCH I NAGRODZONYCH

 

Galeria:

Partnerzy