Nowy rozdział w historii Mercedes-Benz

Multimedialna ekspozycja dotycząca marki Mercedes-Benz została otwarta w Regionalnym Muzeum w Jaworze. Część wystawy poświęcona jest budowie fabryki koncernu na terenach objętych Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Mercedes - otwarcie wystawy (18)

– Otwierając wystawę pragniemy powitać Jawor jako nowego członka rodziny Mercedes-Benz Cars i całej sieci produkcji elementów napędowych. Nowa fabryka będzie ważnym ogniwem w grupie naszych zakładów na świecie zaopatrując je w silniki – czyli w serce samochodu. W ten sposób przekazujemy Polsce nie tylko wymierną inwestycję, ale też 130 lat doświadczenia naszych najlepszych niemieckich zakładów produkcyjnych – powiedział obecny na spotkaniu Frank Deiss, wiceprezes Mercedes-Benz Cars, odpowiedzialny za produkcję układów napędowych.

Multimedialna ekspozycja „Jawor – nowy rozdział w historii Mercedes-Benz” to zaproszenie do świata marki, skierowana nie tylko dla miłośników motoryzacji. Jedną z atrakcji jest replika pierwszego na świecie silnika szybkobieżnego, skonstruowanego w 1884 r. przez Gottlieba Daimlera i Wilhelma Maybacha, który m.in został użyty do modelu pierwszego motocykla. Zwiedzający mogą również zobaczyć ultranowoczesny silnik OM 654 – szczytowe osiągnięcie produkcji wysokoprężnych silników. Część ekspozycji ma charakter stały – druga składa się z elementów, które wraz z realizacją inwestycji, będą wymieniane.

– Bardzo się cieszę, że będę miał okazję towarzyszyć pracom budowlanym, które rozpoczną się już w czerwcu tego roku. Polska ma duże znaczenie dla naszego koncernu, o czym świadczy między innymi rekordowa ilość sprzedanych pojazdów w 2016 roku. W porównaniu z rokiem poprzednim, sprzedaż ta wzrosła o 40 procent – powiedział dr Andreas Schenkel, Prezes Zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Docelowo przestrzeń zaaranżowana na wystawę ma stać się również miejscem spotkań dla lokalnej społeczności, szczególnie dzieci i młodzieży, które chcą się dowiedzieć więcej o historii i przyszłości motoryzacji, nauki oraz techniki.

– Naszym celem jest stały kontakt i dialog z mieszkańcami regionu, w którym planujemy naszą inwestycję. Mamy nadzieje, że wystawa stworzy przestrzeń – punkt na mapie Jawora, gdzie będzie można spotkać się i podyskutować o historii nauki i techniki, której trochę brakuje w programach szkolnych. Przeszkoliliśmy też odpowiednio personel Muzeum Regionalnego, który będzie chętnie odpowiadał na pytania zwiedzających – powiedziała dr Ewa Łabno-Falęcka, Dyrektor Komunikacji Marketingowej i Relacji Zewnętrznych Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

 

Partnerzy