Automotive CEE Day w Opolu

Ponad tysiąc bezpośrednich spotkań biznesowych, 400 uczestników, blisko 200 firm i przeszło 40 wystawców – tak w liczbach przedstawia się 4. Spotkanie Zakupowe Automotive CEE Day, które odbyło się w Opolu. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” była współorganizatorem tego wydarzenia.

Automotive CEE Day 2017 (2)

Automotive CEE Day to jedno z najważniejszych spotkań B2B w Europie Środkowo-Wschodniej, które gromadzi przedstawicieli branży motoryzacyjnej – producentów pojazdów, dostawców części i podzespołów oraz usługodawców związanych z tym sektorem.

– Wydarzenie ma przede wszystkim służyć nawiązaniu nowych kontaktów biznesowych między dużymi koncernami a dostawcami części i komponentów do produkcji pojazdów – mówi Rafał Orłowski, współwłaściciel AutomotiveSupplier.pl, organizator wydarzenia.

Branża motoryzacyjna jest dominującym sektorem w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”. Co czwarty przedsiębiorca działający na terenach strefy reprezentuje tę gałąź przemysłu. Z podzespołów przez nich wyprodukowanych można złożyć kompletny samochód. Firmy te zainwestowało blisko 14 mld złotych i zatrudnia ponad 24 tysiące osób.

– Firmy motoryzacyjne szczególnie dobrze czują się w naszej strefie. Tylko w zeszłym roku na inwestycje zdecydowały się miedzy innymi koncerny Daimler i Toyota. Marki te stwarzają perspektywę rozwoju również dla polskich kooperantów – podkreślał podczas otwarcia Maciej Badora, prezes wałbrzyskiej strefy. – Nie przez przypadek wydarzenie to odbywa się właśnie w Opolu. Jest to prężnie rozwijające się miasto, otwarte i przyjazne dla inwestorów – dodał.

Współorganizatorami Automotive CEE Day byli Miasto Opole, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarczego, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu oraz Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”.

 

 

Partnerzy