BSH buduje Centrum Logistyczne we Wrocławiu

Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego rozpoczęła budowę nowego Centrum Logistyczne we Wrocławiu. To kolejna ważna inwestycja Grupy BSH przy ulicy Żmigrodzkiej 143. Obiekt o powierzchni 30 000 m2 będzie obsługiwał dwie fabryki lodówek i piekarników działające w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

BSH_WmurowanieKamienia_CetrumLogistyczne (10)

W uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego wzięli udział przedstawiciele władz Miasta, wałbrzyskiej strefy, zarządu globalnej Grupy BSH Home Appliances, zarządu spółki BSH w Polsce oraz pracownicy firmy. Jest to kolejna ważna inwestycja Grupy BSH we Wrocławiu. Centrum Logistyczne już w 2019 roku ma obsługiwać dwie fabryki piekarników i lodówek, których otwarcie miało miejsce we wrześniu 2017r. Urządzenia wyprodukowane we wrocławskich zakładach będą dystrybuowane, poprzez Centrum Logistyczne, do klientów z niemal całej Europy. Inwestycja realizowana jest zgodnie z najwyższymi standardami Grupy BSH, zarówno pod względem bezpieczeństwa, ochrony środowiska, jak i stworzenia wysokiego komfortu pracy. Już na poziomie projektowania budynku zwrócono szczególną uwagę na minimalizację strat energii, redukcję emisji hałasu, czy też maksymalne wykorzystanie oświetlenia naturalnego. Ponadto, spółka stara się wykorzystywać ekologiczne formy transportu, dlatego też nowe Centrum będzie wyposażone w bocznicę kolejową, którą będą transportowane lodówki i piekarniki eksportowane za granicę.

– Dzisiejsza uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Logistycznego jest doskonałym dowodem na to, że BSH umacnia pozycję wiodącego producenta urządzeń AGD w Polsce i Europie, lidera rynku polskiego i jednego z największych pracodawców w Polsce. Naszą silną pozycję w Polsce budujemy już od 25 lat. Jestem dumny z dynamiki naszego wzrostu i mogę zapewnić, że nie zamierzamy zwalniać tempa! – mówił Konrad Pokutycki Prezesa Zarządu BSH w Polsce podczas uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Logistycznego we Wrocławiu.

Rozpoczęcie budowy nowego Centrum Logistycznego stanowi część inwestycji BSH we Wrocławiu, której łączna wartość wynosi 500 milionów złotych. Aktualnie firma BSH prowadzi na szeroką skalę rekrutacje na różne stanowiska związane z produkcją i obsługą maszyn. Informacje na temat wolnych stanowisk pracy można znaleźć w prasie lokalnej i na stronach internetowych portalu pracuj.pl.

– BSH był jednym z pierwszych przedstawicieli czołowych koncernów AGD, który zdecydował się na inwestycje w Polsce po przemianach ustrojowych. Przez 25 latach obecności na naszym rynku firma nie tylko zbudowała stabilną pozycję, ale również stworzyła sieć kooperantów i poddostawców. Cieszy nas fakt, że obecnie rozwój koncernu związany jest również z Dolnym Śląskiem – podkreślał Maciej Badora, prezes WSSE.

 


***
BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku portfolio AGD marek Bosch, Siemens, Gaggenau i Zelmer. BSH posiada w Polsce sześć fabryk. W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w podrzeszowskiej Rogoźnicy małe AGD. BSH w Polsce oprócz produkcji posiada centra usług wspólnych. Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie w takich obszarach jak: usługi informatyczne, księgowe, handel zagraniczny czy centralne zakupy. BSH w Polsce rozwija Centrum Badań i Rozwoju w Łodzi oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce. Dzięki temu polska myśl techniczna ma swój udział w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń AGD oraz wprowadzaniu nowych rozwiązań zawiązanych z internetem.

BSH Home Applianes Group została utworzona w 1967 roku wspólnie przez Robert Bosch GmbH (Stuttgart) oraz Siemens AG (Monachium). Od stycznia 2015 roku w całości należy do Grupy Bosch. W ciągu swojej półwiecznej historii z niemieckiego, lokalnego eksportera stała się drugim największym producentem AGD na świecie. Globalnie BSH zatrudnia niemal 62 000 pracowników, a w 2017 firma zwiększyła swoje przychody osiągając 13,8 miliarda euro. BSH posiada 43 fabryk na świecie, gdzie produkuje pełną gamę nowoczesnych urządzeń gospodarstwa domowego.

Partnerzy