Błyskawiczne spotkania – długotrwałe relacje

Już po raz czwarty przedsiębiorcy z całej Polski uczestniczyli w szybkich prezentacjach biznesowych organizowanych przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną. W „INVEST-PARK Business Mixer” spotkali się przedstawiciele ponad 20 branż, głównie reprezentujących sektor przemysłowy.

BusinessMixerIV (1)

– To wydarzenie wpisało się na stałe w nasz kalendarz, gdyż jesteśmy przekonani, że współpraca jest znacznie lepsza od rywalizacji – podkreśla Maciej Badora, prezes wałbrzyskiej strefy. – Spotkanie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, dlatego znów spotykamy się w gronie ponad dwustu przedsiębiorców, aby współtworzyć dobry klimat do rozwoju przedsiębiorczości – dodaje.

Nietypowa formuła wydarzenia została zaczerpnięta z idei „speed dating” pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych. Przedsiębiorcy spotykają się przy okrągłych stołach, każdy ma 2 minuty na prezentację swojej firmy. Po tym jak wypowiedzą się wszyscy, uczestnicy przesiadają się do następnych stołów, aby zaprezentować ofertę kolejnym partnerom. Po sześciu sesjach, trwających niespełna dwie godziny, każdy posiada blisko 50 nowych kontaktów biznesowych, które mogą przerodzić się w stałą współpracę.

– Już po raz trzeci uczestniczymy w tym wydarzeniu, gdyż jest ono doskonałą okazją, aby zaprezentować naszą wiedzę i doświadczenie w efektywnym wykorzystaniu energii, zarządzaniu maszynami i procesami, co przekłada się na realną oszczędność dla naszych partnerów – tłumaczy Bogdan Plata, Prezes zarządu firmy Innpact. – W czasie dwuminutowych spotkań biznesowych nawiązaliśmy wiele kontaktów. W niektórych przypadkach przerodziły się one w stałą współpracę – podkreśla.

– Pytanie brzmi, „czy można w dwie minuty przedstawić swoją ofertę rozmówcy”. Odpowiedź jest prosta – „tak”. Wystarczy skupić się na rzeczach najważniejszych. W ten sposób zainteresujemy tych, którym mogą przydać się nasze usługi lub produkty. Później przyjdzie czas na dokończenie rozmów, rozwinięcie myśli i uszczegółowienie oferty – tłumaczy Roman Masek, dyrektor techniczny firmy Belse.

Po części prezentacji przy stołach rotacyjnych rozpoczął się Business Networking, podczas którego rozmawiano już bez ograniczeń czasowych, z wybranymi partnerami. Była to również okazja do nawiązania nowych kontaktów dla uczestników, którzy nie spotkali się w sesjach prezentacyjnych.

– Codzienną rzeczywistością naszej firmy jest świat wirtualny, jednak dzisiaj chcemy nawiązać bezpośrednie relacje – mówi Marcin Tutaj, przedstawiciel firmy 3S Telekomunikacja & Data Center. – Również w biznesie potrzebna jest między partnerami tak zwana „chemia”. Znacznie zwiększa ona szansę na poprawną i długotrwała współpracę – dodaje.

Wydarzenie już po raz drugi odbyło się na Stadionie Wrocław, który został Partnerem Głównym spotkania. Sponsorami Business Mixera byli: Belse, 3S Telekomunikacja & Data Center, INNPACT, Knauf Industries, Netia, Rödl & Partner oraz Sendero Tax & Legal. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. W czasie wydarzenia wymieniono się wizytówkami ponad 7000 razy, a w czterech edycjach uczestniczyło łącznie ponad 800 osób.

 

 

Partnerzy