WSSE wśród najlepszych stref

Po raz kolejny Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” została doceniona w prestiżowym rankingu fDi Magazine „Global Free Zones of the Year”. Tym razem WSSE okazała się najlepszym miejscem dla branży motoryzacyjnej. Doceniono ją również za dynamikę rozwoju.

Gfz18-survey-banner_reference

Coroczny raport opisuje i wyróżnia najbardziej atrakcyjne na świecie miejsca do lokowania bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Publikacja wydawana jest przez fDi Magazine należący do grupy Financial Times. W tym roku ocenie zostało poddanych blisko 80 lokalizacji oferujących preferencje dla inwestorów.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna została doceniona jako miejsce szczególnie atrakcyjne dla motoryzacji. Dzięki inwestycjom światowych gigantów jak Toyota, Mercedes oraz Volkswagen w południowo-zachodniej Polsce rozwija się nie tylko branża automotive, ale również gałęzie pokrewne jak obróbka metali i tworzyw sztucznych, czy usługi logistyczne i magazynowe dla tego sektora.

WSSE wyróżniono również za dynamikę rozwoju firm, które ulokowały w niej swoje zakłady. Doceniono przede wszystkim kolejny projekt Toyota Motor Manufacturing Poland. Dzięki inwestycjom japońskiego koncernu Polska stała się drugim, poza Japonią, centrum produkującym nowoczesne napędy hybrydowe.

W poprzednich latach wałbrzyska strefa została oceniona w rankingu jako 4-ta w Europie i 22-ga na świecie pod względem atrakcyjności inwestycyjnej. WSSE była także szczególnie polecana na lokowanie inwestycji w Europie oraz została wyróżniona za jakość i kompleksowość obsługi przedsiębiorców.

 

Podstrefa Wałbrzych (Fot. Tomasz Góra)
Podstrefa Wałbrzych (Fot. Tomasz Góra)

 

Partnerzy

Przejdź do formularza kontaktowego Ikona koperty