Tristone z kolejną inwestycją

Tristone Flowtech Poland Sp. z o.o.: rozpoczęcie budowy czwartej już hali produkcyjnej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” w Wałbrzychu.

Wmurowano kamień węgielny pod budowę kolejnej, czwartej już, hali produkcyjnej firmy Tristone Flowtech Poland Sp. z o.o. Docelowa powierzchnia użytkowa wraz z biurami i łącznikiem wynosić będzie 6200 m2, a łączny koszt budowy przekroczy 5 mln euro. Fabryka Tristone Flowtech Poland sp. z o.o. istnieje od 1998 roku. Obecnie jest częścią Tristone Flowtech Group, w skład której wchodzi jeszcze 9 innych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Europie, Azji i obu Amerykach działającej w branży motoryzacyjnej.

Tristone Flowtech Poland 10

Początkowo firma była producentem węży gumowych na bazie polimeru używanych do systemu chłodzenia silnika spalinowego w samochodach osobowych i ciężarowych oraz innych urządzeniach przemysłowych, produkując swoje wyroby na jednej hali produkcyjnej przy ulicy Stacyjnej 19 o powierzchni 6537 m2.

„Ogromnie cieszymy się, że firma, która jest z nami niemal od początku istnienia strefy, wciąż się rozwija. Inwestuje w nowe technologie, dba o swoich pracowników oraz środowisko. To kolejny milowy krok w Państwa historii. Jestem przekonany, że nie ostatni” – mówił podczas uroczystości otwarcia nowej hali Krzysztof Drynda, wiceprezes WSSE.

W latach 2006-2007 rozbudowano halę produkcyjną o 1131 m2 powierzchni magazynowej i 1787 m2 na rozwój produkcji prototypowej, inżynieringu industrializacyjnego i wdrożeniowego produktu.

W roku 2010 uruchomiono Centralne Laboratorium Badawcze Grupy Tristone oraz wprowadzono innowacyjną technologię produkcji węży gumowych bez manualnego wulkanizowania zwaną „Creatube” na dzierżawionych nieruchomościach. Trzy lata później asortyment oferowanych wyrobów został powiększony o przewody do systemów chłodzenia napędów hybrydowych silnika.

W 2015 roku, stając się już właścicielem dzierżawionych wcześniej hal produkcyjnych – o powierzchniach: hala „B” 3201 m2 i hala „C” 1897 m2 przy ulicy Uczniowskiej 20, firma poszerzyła swoją ofertę o przewody plastikowe do chłodzenia napędów elektrycznych silnika.

W 2018 r. Tristone Flowtech Poland Sp. z o.o. otrzymała w ogólnopolskim konkursie tytuł Solidny Pracodawca Dolnego Śląska 2018. Jest to nagroda, którą otrzymują firmy promujące najlepsze praktyki w zakresie zatrudnienia i doskonalenia pracowników. By ją otrzymać, przedsiębiorstwa muszą wykazać się transparentnie i rzetelnie prowadzoną polityką personalną oraz troską oodpowiednie warunki pracy.

„Wyróżnienie Solidny Pracodawca to sukces całego zespołu Tristone, za co bardzo dziękuję wszystkim pracownikom. To również powód do dumy, ponieważ niezwykle trudno jest zdobyć zaufanie. Nagroda ta to wyraz docenienia i zwieńczenia 20 lat wdrażania nowoczesnych ale transparentnych rozwiązań w obszarze HR. Dzięki dialogowi i partnerstwu stworzyliśmy niepowtarzalną kulturę organizacyjną firmy. Tytuł Solidnego Pracodawcy to możliwość promowania w regionie Tristone jako solidnego, atrakcyjnego miejsca pracy” – Robert Proce, Prezes Zarządu.

Dynamiczny rozwój firmy pozwolił na kolejną rozbudowę hali „B” w 2018 r. o kolejne 3066 m2 powierzchni użytkowej wraz z biurami, gdzie podążając za światowymi trendami Tristone rozszerzył ofertę produktów w sektorze napędów elektrycznych. Rozbudowana część hali „B” została oddana do użytku w lutym 2019 r., a łączny koszt inwestycji wyniósł 2,1 mln euro. Nowa hala produkcyjna „D” przeznaczona będzie na zwiększoną produkcję węży gumowych na bazie polimerów, utwierdzając tym samym pozycję Tristone jako światowego lidera realizującego wciąż rosnące oczekiwania producentów wiodących marek samochodów osobowych w obszarze nowoczesnych systemów chłodzenia silnika spalinowego. Hala „D” połączona będzie z istniejącą halą „A”, na której rozbudowaniu ulegną działy ekstrudowania i wulkanizowania węży gumowych, a znajdujące się tam obecnie działy montażu i magazyn wyrobów gotowych zostaną przeniesione na nową halę. Pozwoli to na stworzenie nowych miejsc pracy oraz osiągnięcie docelowo w 2020 r. sprzedaży w wysokości 72 mln euro.

W uroczystości wmurowania symbolicznego kamienia węgielnego wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, reprezentanci partnerów biznesowych, kierownictwo Grupy Tristone, kierownictwo oraz przedstawiciele organizacji związkowych i pracowników Spółki.

„Symboliczny kamień węgielny uosabiający żywe kamienie węgielne – ludzi, którzy mają moc działania, robiąc to w możliwie jak najprostszy sposób i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta, są autorami sukcesu Tristone Flowtech Poland” – powiedział Prezes Zarządu Robert Proce.

 

 

Partnerzy