Made in Wrocław – czyli {R}Ewolucja w biznesie

Ostatnie 30 lat to prawdziwa {R}Ewolucja w biznesie, w Polsce i we Wrocławiu. Już 17 października 2019 we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbędzie się trzecia edycja prestiżowej konferencji biznesowej Made in Wrocław. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” jest partnerem społecznościowym tego wydarzenia.

MiW19_fb_EvenCover

Made in Wrocław to wyjątkowe w skali kraju wydarzenie, na którym mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska mogą zobaczyć najnowsze wynalazki i technologie, a szefowie wielkich firm opowiedzieć o swoich sukcesach. W tym roku jednym z gości będzie m.in. założyciel AmRestu Henry McGovern. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” została partnerem społecznościowym tegorocznej edycji konferencji Made in Wrocław, która odbędzie się już 17 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. To już trzecia edycja imprezy, która jest połączeniem bezpłatnych targów dla mieszkańców oraz odbywającej się równolegle prestiżowej konferencji biznesowej.

Wrocław jako pierwszy w kraju zdecydował się zaprosić firmy do tego, by pochwaliły się co nowoczesnego w mieście tworzą i za darmo pozwoliły skorzystać z tego mieszkańcom. W tym roku firma Festo zaprezentuje autorski symulator jazdy bolidem Formuły 1, a swoje wynalazki oraz innowacje pokażą także m.in. Selena, 3M, BSH, Mondelez, WABCO czy Whirlpool oraz wrocławskie startupy.

Oprócz tego w konferencji biznesowej wezmą udział słynni menadżerowie firm działających we Wrocławiu lub z Wrocławiem związanych. Jednym z głównych prelegentów będzie Henry McGovern, założyciel firmy AmRest. Powstała ona w 1993 roku w stolicy Dolnego Śląska, a dziś ma 2,1 tys. restauracji w 26 krajach. Spółka rozwija portfolio marek takich jak KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks w oparciu o franczyzę oraz współpracę typu joint venture.

Pod przywództwem McGoverna wartość AmRestu wzrosła od 100 mln, do blisko 3 miliardów dolarów. W 2019 roku Amerykanin ze spółki odszedł, a dziś zajmuje się m.in. inwestowaniem w startupy. Nadal mieszka jednak we Wrocławiu.

Na Made in Wrocław 2019 wystąpi także m.in. Filip Granek założyciel i prezes zarządu XTPL, firmy rozwijającej przełomową technologię nanodruku. Granek został Przedsiębiorcą Roku 2018 roku w konkursie firmy EY, a w tym roku jego spółka weszła na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie oraz rozpoczęła działalność w USA. – Naszą ambicją jest zbudowanie firmy, która wstrząśnie światem globalnych technologii – zapowiadał Granek.

Wśród uczestników konferencji nie zabraknie także przedsiębiorczych kobiet: Katarzyny Turkiewicz prezes zarządu w HPE Global Business Center czy Katarzyny Byczkowskiej, pierwszej kobiety, która została dyrektorem zarządzającym w firmie BASF Polska. Wystąpi także Aldona Janeczko z Ringier Axel Springer Polska.

Oprócz prelekcji typowo biznesowych goście wydarzenia będą mogli posłuchać rozmowy z Krzysztofem Skoniecznym, wrocławianinem i reżyserem hitu HBO Europe – „Ślepnąc od świateł”. Konferencję poprowadzi Bartosz Węglarczyk, dyrektor programowy oraz redaktor naczelny portalu Onet.pl. Zarówno konferencję jak i targi otworzy prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Organizatorem Made in Wrocław jest Urząd Miasta Wrocławia oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz pełna agenda konferencji dostępne są na stronie internetowej: www.made-in-wroclaw.pl

Partnerzy