Zaczęli przygodę z wędkarstwem

Blisko 80 młodych wałbrzyszan odebrało zezwolenia Polskiego Związku Wędkarskiego podczas finału akcji zorganizowanej przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK”.  Wydarzenie z udziałem rodzin uczestników odbyło się przy malowniczo położonym stawie w okolicy Karczmy Góralskiej w Dziećmorowicach.

„Zacznij przygodę z wędkarstwem”  to akcja zorganizowana przez WSSE wspólnie z Państwową Strażą Rybacką we Wrocławiu i Polskim Związkiem Wędkarskim. Pod koniec czerwca w siedzibie strefy obyło się szkolenie dla dzieci w wieku 6-14 lat, dotyczące zasad połowu ryb, m.in.: sposobie przygotowania stanowiska, gatunkach chronionych oraz bezpiecznym zachowaniu przy zbiornikach wodnych. Po ukończeniu  szkolenia każdy uczestnik otrzymało prawo do łowienia na wodach PZW pod opieką osoby dorosłej posiadającej kartę wędkarską.

Podczas finału akcji młodym uczestnikom wręczono legitymacje PZW oraz zestawy początkującego wędkarza. Zezwolenia i upominki przekazał dzieciom wiceprezes wałbrzyskiej strefy Kamil Zieliński w obecności Michała Dworczyka, szefa kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz patronów wydarzenia – wicewojewody Jarosława Kresy i wicemarszałka Grzegorza Macko.

– Dosłownie i w przenośni: Strefa daje wędkę, a nie rybę. Bardzo nas cieszy, że u progu rozpoczynających się wakacji tak wielu młodych ludzi wzięło udział w akcji „Zacznij przygodę z wędkarstwem”. Po uzyskaniu zezwolenia, dzieci będą mogły aktywnie spędzać czas i rozwijać pasję wędkarską – podsumował Kamil Zieliński, wiceprezes  WSSE „Invest-Park”.

Partnerzy