Gpi Poland wychodzi poza Brzeg i idzie po więcej!


Nie każdy wie, że w Brzegu produkowane są zbiorniki nierdzewne dla największych międzynarodowych firm. Po siedmiu latach działalności Gpi Poland otwiera drugi zakład produkcyjny w Skarbimierzu. Nowa fabryka to przede wszystkim dodatkowe miejsca pracy i większe możliwości rozwoju dla polskiej spółki.


Szybkie tempo rozwoju

Gpi Poland to część holenderskiej grupy Gpi Tanks, która znana jest z produkcji zbiorników ze stali szlachetnej w całej Europie. Na początku (2013r.) w brzeskim zakładzie na ul. Cegielnianej pracowało kilka osób, dziś jest to ponad 40 pracowników. Firma rozwija się na tyle szybko, że konieczne było poszukanie drugiej lokalizacji i wybudowanie nowej, większej hali produkcyjnej.

Podróżując po Polsce, często widzimy nierdzewne silosy lub mniejsze zbiorniki magazynowe w pobliżu fabryk. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pochodzą one właśnie z Brzegu. Projekty, nad którymi pracują inżynierowie Gpi Poland to głównie produkty dla branży chemicznej, farmaceutycznej, spożywczej. Zbiorniki trafiają również do dużych, znanych browarów.

Brak opisu obrazka
Nowa fabryka Gpi Poland w Skarbimierzu została podzielona na część biurową i produkcyjną

 

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Na dniach, Gpi Poland przeniesie część swoich zasobów do Skarbimierza, jednak ze względów bezpieczeństwa, odłożono w czasie huczne otwarcie.

Początkowo druga fabryka miała rozpocząć pracę w I kwartale roku, ale niestety sytuacja z pandemią zweryfikowała te założenia. W Gpi wprowadzono pracę zdalną, ograniczono kontakt bezpośredni między pracownikami i z klientami do minimum. Wszystkie prace produkcyjne postępują wedle przyjętego harmonogramu a Gpi prowadzi szereg rekrutacji.


Praca dla specjalistów z wielu dziedzin

Praca w Gpi Poland to ciągły rozwój, ze względu na różnorodność projektów oraz narzędzia, z których korzystają, a nawet tworzą, sami pracownicy. Wśród priorytetów i założeń Gpi są m.in. innowacyjność, niezawodność i dostosowywanie się do zmian rynkowych. W firmie wykorzystywany jest autorski program TankDesign2.0, opracowany i rozwijany przez dział programistów IT, bogaty w funkcje dotyczące kalkulacji, wstępny inżyniering, zarzadzanie projektem, produkcją i logistykę.

Z całą pewnością, zatrudnienie w Gpi znajdą inżynierowie, specjaliści ds. sprzedaży, specjaliści IT, spawacze, monterzy, szlifierze, pracownicy utrzymania ruchu.

Informacje dotyczące prowadzonych rekrutacji dostępne są na stronie www.gpi-tanks.pl oraz na portalu Facebook (https://www.facebook.com/pracawGPIpoland) i LinkedIn (https://www.linkedin.com/company/gpi-poland/)

 

Brak opisu obrazka
Zbiorniki do magazynowania chemii

Gpi nie opuszcza Brzegu

Produkcja będzie prowadzona w dwóch lokalizacjach. Tak jak do tej pory w Brzegu oraz przy ul. Inwestycyjnej w Skarbimierzu. Nowa hala dedykowana jest pod budowę głównie dużych zbiorników o pojemności do 400 m3, wysokości do 25 metrów i średnicy do 4,2 metra, czyli zbiorników o maksymalnych wymiarach do transportu drogowego. Większe zbiornik, Gpi buduje na miejscu u klienta.

 

Brak opisu obrazka

Partnerzy