INVEST-PARK Patriotycznie

Wałbrzyska Strefa uświetniła obchody Święta Niepodległości patriotyczną iluminacją swojej siedziby. Budynek przy ulicy Uczniowskiej w Wałbrzychu rozświetliły biało-czerwone barwy.

Brak opisu obrazka

– Chcieliśmy wpisać się w charakter tego święta, tak ważnego dla każdego Polaka oraz podkreślić, że główny cel naszej działalności to budowanie silnej polskiej gospodarki. Dzieje się to również poprzez inwestycje rodzimych firm – podkreśla Artur Siennicki, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

Choć Specjalne Strefy Ekonomiczne kojarzą się z globalnymi koncernami, to udział polskich przedsiębiorstw jest w nich bardzo znaczący. Jak pokazują statystyki – co trzeci przedsiębiorca działający w WSSE posiada polski kapitał, a blisko połowa firm to przedstawiciele mikro, małego lub średniego biznesu.

– Z naszej oferty wsparcia inwestycji korzysta coraz więcej firm działających lokalnie. Często to średnie, małe, a nawet mikro przedsiębiorstwa oraz firmy rodzinne zatrudniające jedynie kilka osób – wymienia Kamil Zieliński, wiceprezes wałbrzyskiej strefy.  – Ulga w podatku dochodowym oferowana przez strefę dostępna jest niezależnie od narodowości i wielkości firmy – dodaje.

Co więcej – im mniejsze przedsiębiorstwo tym niższe wymogi uzyskania wsparcia oraz wyższa ulga, która może sięgać nawet 55% kosztów inwestycji. Dzięki wprowadzonej dwa lata temu „Polskiej Strefie Inwestycji” zniesiona została bariera lokalizacyjna, a cały obszar kraju objęty został możliwością korzystania z preferencji strefowych.

– Oznacza to, że w dzisiejszych realiach przedsiębiorcy nie muszą przenosić zakładów w dawny obszary stref. Mogą wystąpić o ulgę związaną z nową inwestycją tam gdzie obecnie prowadzą działalność. To udogodnienie szczególnie ważne dla małego, lokalnego biznesu – wyjaśnia prezes Artur Siennicki.

Pomimo spowolnienia gospodarczego wywołanego pandemią wałbrzyska strefa wydała w tym roku już 21 decyzji o wsparciu inwestycji. Aż 13 z nich dotyczy polskich firm, a 11 to przedstawiciele mikro, małego i średniego biznesu.

– Cały czas promujemy ofertę strefy oraz informujemy przedsiębiorców o możliwości skorzystania z ulg. Pomimo ograniczenia kontaktów bezpośrednich prowadzimy webinaria oraz jesteśmy w stałym kontakcie z biznesem i samorządami. Myślę, że te działania przynoszą wymierny efekt. Zasada jest prosta – jeśli planujesz inwestycję, to skontaktuj się z nami – zachęca wiceprezes Kamil Zieliński.

Wałbrzyska Strefa obejmuje obszar południowo-zachodniej Polski w województwach dolnośląskim, opolskim i wielkopolskim. O wsparcie dla nowych inwestycji przez WSSE mogą występować przedsiębiorcy ze 174 gmin. Obecnie w strefie prowadzi działalność ponad 250 firm, które zainwestowały przeszło 30 mld złotych i zatrudniają około 65 tysięcy osób.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Partnerzy