Gpi Poland: Ofert pracy jest dużo i będzie jeszcze więcej

O rynku pracy i możliwościach zatrudnienia w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Skarbimierzu, rozmawiamy z Natalią Dziubandowską, HR Managerem Gpi Poland.

Brak opisu obrazka

 

Gpi Poland to jedna z firm, która rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wysokie zapotrzebowanie na produkcję zbiorników ze stali nierdzewnej dla różnych gałęzi gospodarki, nie tylko w Polsce, skutkuje koniecznością zatrudnienia nowych osób. Gpi łączy absolwentów wyższych uczelni i szkół branżowych z doświadczonymi specjalistami. Mimo, że firma działa na dużą skalę, w międzynarodowym środowisku, to wciąż rodzina, wsparcie i otwartość na potrzeby pracowników są od lat niezmiennymi wartościami.

 

 

Jak długo pracuje pani w Gpi Poland i jak bardzo się ono zmieniło?

Pracę w Gpi rozpoczęłam na początku 2017 roku.  W tym czasie, w brzeskim zakładzie przy ulicy Cegielnianej było zatrudnionych 17 pracowników. Z perspektywy 4 lat, to niewiele. Dziś Gpi Poland to 2 zakłady produkcyjne (w Brzegu i w Skarbimierzu), 54 pracowników zatrudnionych przez nas i 50 osób z firmy zewnętrznej.

Czy konkurencja, jeśli chodzi o pozyskanie nowych pracowników jest duża, biorąc pod uwagę fakt, że jesteście Państwo w otoczeniu wielu zakładów produkcyjnych w Skarbimierzu?

Prowadzenie działalności w strefie ekonomicznej ma swoje zalety i wady. Jesteśmy świadomi otoczenia innych pracodawców, jednak nie czujemy się z tego powodu zagrożeni. My swoją działalność w WSSE rozpoczęliśmy w październiku 2020 roku, tak naprawdę w środku pandemii. Od tego momentu zatrudniliśmy 20 nowych pracowników. Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku pracy to bardzo dobry wynik. Najważniejszy jest jednak fakt, że przez pandemię żaden z naszych pracowników nie stracił pracy. Co dla mnie też ważne, nie borykamy się z fluktuacją pracowników. Specjaliści zostają z nami na lata, a w obecnych czasach to wręcz niespotykane. W zespole są też osoby, które są od początku powstania polskiego oddziału.

Stale współpracujemy z uczelniami. Obecnie mamy troje studentów, którzy odbywają u nas praktyki. W okresie letnim rozpoczynamy współpracę w zakresie wakacyjnego stażu dla studentów z Politechniki Wrocławskiej.

Jak wygląda proces rekrutacyjny w przypadku pracowników produkcji i administracji?

Proces rekrutacji podzielony jest na dwa etapy. Na pierwszy spotkaniu przeprowadzany jest ogólny wywiad z kandydatem. Chcemy dowiedzieć się jak najwięcej o naszym potencjalnym pracowniku, lepiej go poznać.  W tej rozmowie bierze udział kierownik działu, do którego jest prowadzona rekrutacja oraz HR Manager. Charakter drugiego spotkania zależy od stanowiska, na jakie aplikuje kandydat. Jeśli rekrutacja dotyczy stanowiska produkcyjnego, przeprowadza ją ponownie kierownik działu i na tym etapie np. spawacz może zostać poproszony o wykonanie kilku próbek. Natomiast w przypadku stanowiska w administracji, w działach inżynierii lub sprzedaży w rozmowie uczestniczy również General Manager.

Jako jedna, z osób zaangażowanych w proces rekrutacyjny mogę zdradzić, że nie przepadam za szablonowymi odpowiedziami na pytania. Każda rozmowa jest inna i to w mojej pracy lubię najbardziej.

Co jest dla Państwa ważne przy rekrutacji i późniejszym zatrudnieniu?

Gpi Poland należy do holenderskiej grupy kapitałowej, więc jedną z  kluczowych kompetencji jest znajomość języka angielskiego.  Zatrudnienie u nas znajdą osoby młode, które stawiają pierwsze kroki zawodowe oraz doświadczeni specjaliści.

W Gpi stawiamy na ludzi z pasją, zmotywowanych i otwartych na nowe wyznania. Dla nas najważniejsza jest umiejętność pracy w zespole, komunikatywność no i oczywiście kreatywność, która najbardziej jest ceniona w dziale projektowym.

Osoby poszukujące zatrudnienia liczą na stabilizację, umowę o pracę, możliwość rozwoju, dodatki socjalne i inne benefity. Proszę zdradzić plany związane z zatrudnieniem na najbliżej lata i na co mogą liczyć osoby rozważające pracę w Gpi.

Biorąc pod uwagę rozwój Gpi to zapotrzebowanie na nowych pracowników, w każdym z działów będzie rosnąć. Obecnie mamy otwartych kilka rekrutacji na stanowiska takie jak: Junior Sales Engineer, Księgowy/a, Area Manager, Inżynier ds. Kalkulacji, Brygadzista, Izoler. Doświadczony spawacz oraz inżynier zawsze znajdzie u nas zatrudnienie.

Obecni managerowie zaczynali swoją przygodę w Gpi na niższych stanowiskach. Ścieżka kariery jest zaprojektowana tak, aby dać możliwości awansu każdemu. W naszej firmie najważniejszy jest pracownik i jego rozwój dlatego też finansujemy naukę języka angielskiego, wszelkiego rodzaju szkolenia branżowe oraz tematyczne. Pakiet socjalny obejmuje dodatek do wypoczynku, paczki mikołajkowe oraz prezenty świąteczne. W Gpi, rodziny pracowników od zawsze były ważne, dlatego wspieramy je poprzez dofinansowywania kolonii dla dzieci, wyprawki do szkoły oraz nasze wewnętrzne „becikowe”. Zapewniamy również prywatny pakiet medyczny, finansowany przez pracodawcę. Jeśli, już wspominamy o zdrowiu, to codziennie pracownicy otrzymują dawkę witamin w postaci owoców w zakładowej stołówce.

Z mojego doświadczenia, mogę powiedzieć, że w Gpi zawsze jest miejsce na rozmowę z przełożonym o swoich pomysłach, potrzebach i ewentualnych zmianach. Atmosfera jest bardzo dobra i sprzyja własnym inicjatywom.

Oferty pracy dostępne są pod adresem www.gpi-tanks.pl

——–

Gpi Poland Gpi to jedyny producent zbiorników nierdzewnych, który w krótkim czasie zaznaczył swoją pozycję na rynku. W 2020 roku otwarto drugą fabrykę w Skarbimierzu, utrzymując również drugi zakład produkcyjny w Brzegu. Polska spółka należy do holenderskiej grupy Gpi Tanks produkującej zbiorniki dla przemysłu chemicznego, spożywczego, czy farmacji. Firma jest laureatem Diamentów Miesięcznika Forbes, aktywnie wspiera akcje społeczne i dba o przyjazne środowisko pracy.

Brak opisu obrazka

 

Partnerzy

Skontaktuj się z nami
w sprawie oferty
Ikona koperty