Business Mixer – I Edycja

150 firm, 2 minuty na przedstawienie oferty, 4 sesje prezentacyjne, kilkadziesiąt nowych kontaktów – tak w skrócie wyglądała I edycja INVEST-PARK Business Mixer. Było to największe tego typu wydarzenie na Dolnym Śląsku. Impreza zorganizowana została we wrocławskiej Hali Stulecia przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Stitched Panorama
Idea Business Mixera zaczerpnięta została z formuły „speed dating”, czyli „szybkich randek” pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych. Przedsiębiorcy siedzący przy okrągłych stołach po kolei prezentowali swoją ofertę. Mieli na to dokładnie dwie minuty. Koniec czasu sygnalizowany był przez dźwięk dzwonka. Po tym jak wypowiedzieli się wszyscy, przedsiębiorcy przesiadali się do następnych stołów, by zaprezentować się kolejnym uczestnikom.

– Formuła okazała się strzałem w „dziesiątkę”. Krótki czas na prezentację, oznaczał, że uczestnicy byli maksymalnie skupieni na swoich wypowiedziach oraz prezentacjach innych uczestników. Przez 4 sesje panował bardzo wysoki poziom koncentracji i zaangażowania. Po zakończeniu każdy uczestnik miał w ręku kilkadziesiąt wizytówek, czyli kontaktów do potencjalnych partnerów biznesowych – tłumaczy Barbara Kaśnikowska, prezes wałbrzyskiej strefy. – Sama również wzięłam udział w „Mixerze”, co oznacza, że przedstawiłam ofertę koło 40 osobom. Kilka z nich zapowiedziało, że jest zainteresowanych inwestycją w strefie – dodaje.

Na Sali byli przedstawiciele m.in. branży AGD, motoryzacyjnej, obróbki metali oraz tworzyw sztucznych, a także firmy usługowe – telekomunikacyjne, eventowe, doradcze i szkoleniowe. Przedsiębiorcy podczas dwuminutowych wypowiedzi wspierali się folderami, próbkami swoich produktów, a nawet krótkimi prezentacjami i filmami na tabletach.

– Pierwszy raz jestem na takim spotkaniu i przeszło moje oczekiwania. Ilość, jakość i konkretność rozmów sprawiły, że okazało się naprawdę owocne. Pamiętajmy, że w biznesie czas to pieniądz. Już widzę efekty. Około 90% rozmówców było zainteresowanych naszą ofertą. Była to zatem doskonała okazja na nawiązanie kontaktów biznesowych – opowiada Daniel Skarżyński z Berendsen Textile Service.

W spotkaniu wzięło udział blisko 30 przedsiębiorstw działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Business Mixer był dla nich okazją do nawiązania kontaktów z mniejszymi firmami spoza strefy. Przedsiębiorcy mogli nie tylko zaprezentować swoją firmę, ale porozmawiać z wybranymi partnerami podczas drugiej, networkingowej części wydarzenia.

– Niektóre firmy mogłyby opowiadać godzinami o swojej ofercie . Trzeba było wybrać jednak samą „esencję” swojej działalności i odpowiednio ją zaprezentować. Te krótkie wypowiedzi były jednak wstępem do dłuższych, kuluarowych rozmów. Teraz możemy przekazać te kontakty do odpowiednich działów w firmach. Możliwe zatem, że zaowocują długoterminowymi zleceniami – opowiada Robert Smirnow, prezes Nysa Zakład Pojazdów, działającej w WSSE w gminie Strzelin.

Do Business Mixera zgłosiło się ponad 240 firm. Do udziału zakwalifikowało się 150 przedsiębiorstw działających głównie w południowo-zachodniej części Polski, czyli na obszarze objętym wałbrzyską strefą. Głównym sponsorem wydarzenia była firma z branże teleinformatycznej NEO LABS, której flagowym produktem są zaawansowane centrale telefoniczne NEO PBX. Do grona sponsorów dołączyli również: Roedl&Partner, Power Events Kompleksowa Organizacja Imprez, PKO Bank Polski, Spec Bau Polska, Alsan Spedycja i Transport. Partnerem merytorycznym została kancelaria Olesiński & Wspólnicy, natomiast Partnerem Medycznym – Grupa LUX MED.

– Choć „szybkie randki” nie brzmią poważnie, okazuje się, że ta formuła może być bardzo pomocna w biznesie. Krótkie, dwuminutowe spotkania mogą zamienić się w długotrwałe relacje biznesowe. Już myślimy nad kolejną edycję „Business Mixera”, którą planujemy zorganizować w czerwcu przyszłego roku – podsumowuje Barbara Kaśnikowska.

Folder Sponsorów i partnerów I edycji:

Relacja wideo:

Relacja zdjęciowa:

Partnerzy