BHP w innym ujęciu – perspektywa kancelarii prawnej Sendero Tax & Legal. Odpowiedzialność karna za stan BHP w firmie – webinar

Data wydarzenia: 26/03/2024 10:00 - 11:30

Szanowni Państwo,

 

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią Sendero Tax & Legal  zaprasza na webinarium Odpowiedzialność karna za stan BHP w firmie, które odbędzie się 26 marca 2024 r. w godzinach 10:00 – 11:30.

 

OPIS WEBINARU

To kolejne już spotkanie z cyklu BHP w innym ujęciu – perspektywa kancelarii prawnej Sendero Tax & Legal.

Bezpieczeństwo i higiena pracy to kluczowe kwestie w każdym przedsiębiorstwie. Wszyscy wiedzą, że trzeba się tym zająć. I co bardzo ważne – to trzeba się tym zająć dobrze. Na kim spoczywa jednak ta ostateczna odpowiedzialność za wszystkie sytuacje, w których coś idzie źle? Kto odpowie za wypadek przy pracy, kto zapłaci odszkodowanie albo zadośćuczynienie, wreszcie – kto zasiądzie na ławie oskarżonych w procesie karnym? To często złożone i skomplikowane zależności. A stanowisko sądów w tego typu sprawach często może zaskoczyć najbardziej doświadczonego prawnika.

 

AGENDA

  1. Odpowiedzialność za prowadzenie przedsiębiorstwa
  2. Kto pilnuje BHP?
  3. Zarząd firmy a kierownicy
  4. Osoby organizujące pracę podległych pracowników
  5. Specjalista BHP i jego szczególne miejsce w firmie
  6. Spojrzenie na BHP okiem prokuratora i Inspektora z PIP
  7. Co na to sądy powszechne?
  8. Podsumowanie

 

Spotkanie poprowadzi dla Państwa:

Katarzyna Tabak-Wykurz

adwokat

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem pracy oraz procesem. Wspiera przedsiębiorców w postępowaniach administracyjnych, pracowniczych i karnych. Szczególnie postępowania karne związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa są tym, na co poświęca w pracy najwięcej czasu. Jej doświadczenie obejmuje również bieżące doradztwo prawne na rzecz przedsiębiorców z zakresu prawa cywilnego, opracowywanie analiz i opinii prawnych.

Filip Firut

radca prawny

Specjalizuje się przede wszystkim w zagadnieniach związanych z prawem pracy i ochroną danych osobowych. Nadzoruje audyty i prowadzi procesy wdrożeniowe procedur z zakresu prawa pracy oraz RODO. Jego praca polega głównie na kompleksowym wspieraniu działów HR w dużych przedsiębiorstwach. Często przygotowanie odpowiedniej strategii dla Klienta wykracza poza wyłącznie znajomość przepisów prawa. Dlatego w codziennej pracy bardzo ważny dla niego jest sposób komunikacji do Klienta oraz Klienta do swoich pracowników.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

LINK DO REJESTRACJI:

https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/odpowiedzialnosc-karna-za-stan-bhp-w-firmie/register?_gl=1*15vvgcv*_ga*MTEyMjY3OTI5MC4xNjk1Mjg4NDU1*_ga_K7H94QHX99*MTcxMDE2MDgzMi4zNDkuMS4xNzEwMTYzNzk0LjMwLjAuMA..

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy

Przejdź do formularza kontaktowego Ikona koperty