Łączenie ulg i preferencji CIT/PIT z rozliczeniem strefowym i społeczne oddziaływanie stref ekonomicznych (ulga CSR) – webinar

Data wydarzenia: 15/04/2024 10:00 - 11:30

Szanowni Państwo,

 

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią Staniek & Partners

zaprasza na webinarium „Łączenie ulg i preferencji CIT/PIT z rozliczeniem strefowym i społeczne oddziaływanie stref ekonomicznych (ulga CSR)”, które odbędzie się 15 kwietnia 2024 r. w godzinach 10:00 – 11:30.

 

Obecnie w ustawowo przewidzianym zakresie – prawo do stosowania ulgi i preferencji podatkowych mają także podatnicy, którzy prowadzą działalność gospodarczą na podstawie zezwolenia lub decyzji o wsparciu.

 

OPIS WEBINARU:

 

Eksperci Kancelarii Staniek & Partners zaprezentują najważniejsze zagadnienia z zakresu możliwości łączenia ulg i preferencji podatkowych ze zwolnieniem strefowym.

 

AGENDA:

 

W trakcie webinaru omówione zostaną najważniejsze zagadnienia dotyczące:

  1. dopuszczalnego zakresu stosowania ulgi B+R, ulgi IP Box, ulgi na robotyzację, ulgi na prototyp, ulgi CSR i innych preferencji w przedsiębiorstwie strefowym,
  2. zasad rozliczania ww. ulg i preferencji z uwzględnieniem aktualnej praktyki organów podatkowych,
  3. korzyści generowanych przez ww. narzędzia.

 

Webinarium jest adresowane do członków zarządu, działów finansowych i prawnych przedsiębiorstw działających lub planujących działalność na terenie strefy.

 

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

 

Maria Tsima

Senior Associate w Kancelarii Staniek & Partners jako prawnik przygotowuje umowy, pisma procesowe, kompleksowe opinie dla podmiotów gospodarczych w języku polskim i angielskim. Zdobyła wieloletnie doświadczenie w projektach dla polskich i zagranicznych klientów, w tym dla klientów działających w ramach Specjalnych Stref Ekonomicznych oraz Polskiej Strefy Inwestycji. Posiada interdyscyplinarną wiedzę prawniczą, pozwalającą na zidentyfikowanie i opracowanie rozwiązań dopasowanych do biznesowego profilu klienta strefowego. Swoje doświadczenie zawodowe łączy z działalnością naukową. Posiada doświadczenie dydaktyczne zdobywane na salach Uniwersytetu Wrocławskiego. Regularnie uczestniczy w branżowych konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych. Autorka publikacji o charakterze naukowym i branżowym. Udziela komentarzy dla Dziennika Gazeta Prawna. Pisze artykuły dla Rzeczpospolitej.

 

Weronika Nazarkiewicz                                                                                                             

Licencjonowany doradca podatkowy. Absolwentka kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Na tej samej uczelni w ramach Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego skończyła także drugi kierunek, tj. samorząd terytorialny i polityka regionalna. Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2018 r. pracując w renomowanych warszawskich kancelariach prawno-podatkowych, w tym także w dziale postępowań podatkowych w firmie tzw. „wielkiej czwórki”. Posiada kompetencje związane z różnymi obszarami prawa (prawo podatkowe, prawo spółek handlowych, prawo cywilne). Na co dzień w kancelarii zajmuje się bieżącą obsługą prawno-podatkową klientów. Autorka publikacji dla Dziennika Gazety Prawnej, Rzeczpospolitej czy Infor. 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

LINK DO REJESTRACJI:

https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/laczenie-ulg-i-preferencji-cit-pit-z-rozliczeniem-strefowym-i-spoleczne-oddzialywanie-stref-ekonom-/register

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy