Kilka słów o podatkach z Sendero Tax & Legal. Raportowanie schematów podatkowych – podsumowanie ponad 5 lat funkcjonowania przepisów o MDR – webinar

Data wydarzenia: 26/04/2024 10:30 - 11:00

Szanowni Państwo,

 

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią Sendero Tax & Legal  zaprasza na webinarium Raportowanie schematów podatkowych – podsumowanie ponad 5 lat funkcjonowania przepisów o MDR, które odbędzie się 26 kwietnia 2024 r. w godzinach 10:00 – 11:30.

 

Spotkanie w ramach cyklu pt.: Kilka słów o podatkach z Sendero Tax & Legal.

 

Opis webinarium

Schematy podatkowe to działania lub zdarzenia, które posiadają cechy oraz spełniają kryteria określone w przepisach podatkowych. Podatnicy muszą raportować je władzom skarbowym w określonym trybie i terminie.

Regulacje o schematach podatkowych (nazywane skrótowo MDR – od anielskiego „Mandatory Discosure Rules”) są bardzo skomplikowane i mają szeroki margines interpretacji. Z drugiej strony, za ewentualne uchybienia w raportowaniu MDR przewidziano dotkliwe kary finansowe, w tym grzywny mogące sięgać ponad 40 mln złotych. Przepisy o MDR obowiązują od 2019 r., a więc już ponad 5 lat. To dobry moment na podsumowanie najważniejszych informacji o tym obowiązku sprawozdawczym.

W trakcie webinarium postaramy się ludzkim językiem wyjaśnić czym jest schemat podatkowy, jakie obowiązki w zakresie MDR ciążą na podatnikach, jakie sankcje przewidziano za niedopełnienie ww. obowiązków oraz czy są one stosowane w praktyce, jak wygląda statystyka raportowania MDR.

 

Agenda

  1. Co to jest schemat podatkowy – krótko i prostym językiem.
  2. Zdarzenia i działania mogące stanowić schematy podatkowe – praktyczne przykłady.
  3. Definicja schematu podatkowego – laureatka „złotej maliny” w kategorii „legislacja podatkowa”.
  4. Szóstka w lotto nie wystarczy, czyli o dotkliwych sankcjach za uchybienia w obszarze MDR.
  5. Jak w praktyce zaraportować schemat podatkowy – omówienie rodzajów informacji i dostępnych narzędzi.
  6. Jak ograniczyć ryzyko związane z MDR – praktyczne wskazówki.
  7. Tysiące autodonosów w rękach skarbówki – czy cele regulacji MDR zostały zrealizowane?
  8. Podsumowanie

 

Spotkanie poprowadzi dla Państwa:

Michał Wykurz

Doradca podatkowy specjalizujący się w obszarze podatku VAT i w podatkowym Compliance. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. doradztwo z zakresu MDR dla największych podmiotów z polski południowo-zachodniej, wsparcie jednej z największych PGK w staraniu o uczestnictwo w prestiżowym Programie Współdziałania z KAS oraz przygotowywanie strategii podatkowych i sprawozdań z ich realizacji, a także innych wewnętrznych dokumentów związanych z realizacją funkcji podatkowej lub zarządzeniem ryzykiem podatkowym. Michał jest autorem wielu artykułów o tematyce podatkowej w prasie prawno-ekonomicznej, przeprowadził także kilkadziesiąt szkoleń i webinariów. W latach 2021-2024 w ramach Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego publikowanego przez dziennik Rzeczpospolita Michał Wykurz trzykrotnie został uznany za rekomendowanego doradcę podatkowego w zakresie Compliance.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

LINK DO REJESTRACJI:

https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/raportowanie-schematow-podatkowych-podsumowanie-ponad-5-lat-funkcjonowania-przepisow-o-mdr/register

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy