Bezpieczne i legalne zatrudnianie pracowników zagranicznych. Kluczowe wskazówki – webinar

Data wydarzenia: 18/04/2024 10:00 - 12:00

Szanowni Państwo,

 

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wraz z EWL zaprasza na webinarium Bezpieczne i legalne zatrudnianie pracowników zagranicznych. Kluczowe wskazówki, które odbędzie się 18 kwietnia 2024 r., w godzinach 10:00 – 12:00.

 

Agenda szkolenia

 1. Wpływ globalnej migracji na rozwój światowej gospodarki… i Twojej firmy”
 • Aktualne trendy i wyzwania globalnej mobilności pracowników
 • Polska na tle innych krajów w kontekście migracji ekonomicznej
 • Korzyści z zatrudniania pracowników z zagranicy dla polskich firm
 1. Warsztat: Zakwaterowanie ma znaczenie! Rozwój rynku kwater pracowniczych w Polsce – szanse i wyzwania
 • Najnowsze trendy w segmencie kwater pracowniczych
 • Dostępne rozwiązania i ich wpływ na komfort pracowników
 • Prezentacja wyników badania „Pracownik zagraniczny – zakwaterowanie w Polsce”
 1. Skąd rekrutować pracowników? Trendy i alternatywy dla kierunków wschodnioeuropejskich
 • Zmieniający się rynek rekrutacji pracowników zagranicznych
 • Pracownicy z Azji i Ameryki Łacińskiej – rozwiązaniem dla polskiego rynku pracy
 • Case study Działu Rekrutacji EWL Group
 1. Warsztat: Jak legalnie i bezpiecznie zatrudnić cudzoziemca spoza Europy
 • Praktyczne aspekty legalizacji pobytu i pracy dla pracowników z różnych kontynentów
 • Najczęstsze błędy i pułapki w procesie legalizacji cudzoziemców
 • Legalizacyjne Q&A
 1. Sesja Q&A

 

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Beata Przybylak

Absolwentka UAM w Poznaniu, przez wiele lat związana z branżą HR. W swojej karierze zawodowej prowadziła procesy związane z dostarczaniem usług pracy tymczasowej dla dużych korporacji międzynarodowych. Rozwijała biznes na rynkach lokalnych poprzez wdrażanie nowych rozwiązań. Na co dzień współpracuje z branżami automotive oraz
e-commerce.

Wojciech Ścisło

Brand Marketing Manager, od 10 lat zawodowo łączy wiedzę socjologiczną z zarządzaniem projektami marketingowymi oraz tworzenie strategii komunikacyjnych dla firm z sektora FMCG i usług (m.in. Bahlsen, Intersnack, LMC, EWL). Wierzy, że skuteczna i efektywna strategia marketingowa powstaje dzięki analizie danych. Obecnie odpowiada za strategię komunikacji B2B oraz rozwój marki Legalito oraz RentLito.

Krzysztof Matyja

Ekspert w planowaniu i wdrażaniu długoterminowych zrównoważonych strategii, który podejmuje decyzje biznesowe zachowując wartości, chroniąc aktywa i poszukując nowych możliwości rozbudowy biznesu. Wieloletnie doświadczenie z zakresu zarządzania poparte wieloma sukcesami, które zostały osiągnięte dzięki odpowiednio zmotywowanym
i kierowanym zespołom. Realizacja projektów wymagających szczegółowego zaplanowania, budowy struktur, wdrożenia oraz monitorowania działań powiązanych działów. Poszukiwanie nowych rozwiązań oraz ulepszeń pracy dających rozwój firmy przy jednoczesnym zintensyfikowaniu działań związanych z zarządzaniem organizacją.

Michał Wierzchowski

W EWL Group od 8 lat, w branży – ponad 17. Odpowiada za kilkunastoosobowy Zespół Sprzedaży. Ekspert ds. rynku pracy i mobilności transgranicznej pracowników. Wyznawca zasady: „Cool head, warm heart, working hands” zarówno w biznesie, jak i w życiu prywatnym.

Łukasz Żuber

Od 2011 roku związany z branżą rekrutacyjną. Pracuje w branży HR, dostarczając rozwiązania z zakresu rekrutacji pracowników z różnych kierunków. W pierwszych latach kariery zawodowej zajmował się budowaniem i zarządzaniem zespołami rekrutacyjnymi i sprzedażowymi, gdzie zrealizował wiele kluczowych projektów z zakresu rekrutacji pracowników. Obecnie związany jest z rozwojem EWL Overseas – dedykowanej rekrutacji pracowników zamorskich.
Brał udział w realizacji wielu projektów rekrutacji pracowników zamorskich dla kluczowych przedsiębiorstw w Polsce.

Paulina Białous

Ekspertka i praktyk prawa migracyjnego, coach, mobility operations manager w Legalito, odpowiada za kilkudziesięcioosobowy zespół ekspertów, asystentów i specjalistów ds. legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców.
Jest certyfikowanym specjalistą ds. zatrudniania cudzoziemców spoza UE.  Prowadziła również działalność gospodarczą związaną z usługami doradczymi i udzielała szkoleń na terenie całego kraju dot. zatrudniania cudzoziemców.
Od roku 2017 mocno jest związana z polityką migracyjną oraz zatrudnianiem obcokrajowców z najdalszych zakątków świata. Kompleksowo obsługuje największe firmy produkcyjne w Polsce z zakresu legalizacji zewnętrznej.

Szymon Bryzek

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 2018 roku związany z branżą zatrudnienia tymczasowego, obecnie realizuje się jako specjalista ds. PR w EWL Group, gdzie jest odpowiedzialny za komunikację w mediach społecznościowych, kontakty z mediami oraz zarządzanie kryzysowe. Uczestniczył w projektach prowadzonych wraz ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego projektach badawczych poświęconych sytuacji i roli migrantów w Polsce oraz Europie.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

LINK DO REJESTRACJI:

https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/bezpieczne-i-legalne-zatrudnianie-pracownikow-zagranicznych-kluczowe-wskazowki-/register

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy