Sendero tax & legal. Wyzwania jutra dla przedsiębiorców okiem Sendero tax & legal – szkolenie

Data wydarzenia: 22/05/2024 09:45 - 13:30

Brak opisu obrazka

 

Szanowni Państwo,

 

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wraz z Kancelarią Sendero tax & legal ma przyjemność zaprosić na szkolenie stacjonarne Wyzwania jutra dla przedsiębiorców okiem Sendero tax & legal. BHP, zdrowie psychiczne pracownika i ochrona środowiska.

 

Termin: 22 maja 2024 r., w godzinach 9:45 – 13:30.

Miejsce spotkania: WSSE „INVEST-PARK” sp. z o.o., ul. Uczniowska 16, Wałbrzych, sala na parterze.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc postojowych proszę o zaparkowanie auta na parkingu, pod Urzędem Skarbowym, przy ul. Uczniowskiej 21.

Udział w konferencji jest bezpłatny!!!

Zgłoszenia przyjmujemy do 20.05.2024, do godziny 13:00.

 

Konferencja jest podsumowaniem cykli webinariów prowadzonych przez specjalistów z Sendero przez ostatnie kilka miesięcy w WSSE.

Spotkamy się z Państwem, by osobiście porozmawiać o tych najważniejszych – z naszej perspektywy – kwestiach.

Dodatkowo chcemy zachęcić Państwa do dyskusji. Zaplanowaliśmy ją na koniec, tak by poznać również Państwa punkt widzenia.

Porozmawiamy z Państwem o obowiązkach związanych z raportowaniem ESG, z uwzględnieniem obszaru ochrony środowiska.

Poruszymy również ważne zagadnienie – odpowiedzialności za stan BHP w przedsiębiorstwie. Dowiedzą się Państwo, dlaczego kwestie BHP są ważne z perspektywy sądu karnego.

Wreszcie zwrócimy Państwa uwagę na problem dobrostanu umysłowego pracowników. Dlaczego pracodawcy muszą zadbać o kondycję psychiczną swojej kadry – na to pytanie na pewno odpowiemy.

 

KORZYŚCI Z OSOBISTEGO UDZIAŁU:

  • networking (udział w dyskusji i wymiana doświadczeń)
  • możliwość konsultacji z prowadzącymi w trakcie wydarzenia
  • zdobycie praktycznych wskazówek oraz istotnej wiedzy od praktyków

 

9:45 – 10:00 – Rejestracja uczestników

PANELE

#1 Raportowanie ESG wyzwaniem dla przedsiębiorców

prowadzący: Anna Wieczorek i Patrycja Kujawa

czas: 10:00 – 10:45

#2 Odpowiedzialność karna za zaniedbania w sferze BHP

prowadzący: Katarzyna Tabak-Wykurz i Filip Firut

czas: 10:45 – 11:30

11:30 – 12:00 – Przerwa kawowa

PANEL

#3 Zdrowie psychiczne pracowników. Kluczowe zagadnienie dla wielu pracodawców

prowadzący: Rafał Kania i Małgorzata Mroczkowska

czas: 12:00 – 12:45

Dyskusja

czas: 12:45 – 13:30

13:30 – 14:00 Obiad

 

Szkolenie poprowadzą dla Państwa:

Rafał Kania, radca prawny, wspólnik w Sendero Tax & Legal

Radca prawny, wspólnik odpowiedzialny za praktykę prawa pracy, własności intelektualnej i danych osobowych w Sendero Tax & Legal. Od blisko 25 lat zajmuje się prawem pracy, wspierając polskich pracodawców, głównie tych o zagranicznej proweniencji. Ekspert między innymi od związków zawodowych (z perspektyw pracodawców), a także działalności socjalnej pracodawcy i BHP, w tym chorób zawodowych.

 

Małgorzata Mroczkowska, radca prawny w Sendero Tax & Legal

Specjalizuje się w głównej mierze w zagadnieniach związanych z prawem pracy oraz prawem administracyjnym. Na co dzień doradza dużym firmom produkcyjnym i usługowym, między innymi z zakresu BHP. Jej doświadczenie obejmuje także bieżące doradztwo prawne na rzecz przedsiębiorców z zakresu spraw korporacyjnych i prawa cywilnego, sporządzanie opinii prawnych oraz występowanie w sprawach sądowych.

 

Filip Firut, radca prawny w Sendero Tax & Legal

Specjalizuje się w głównej mierze w zagadnieniach związanych z prawem pracy oraz ochroną danych osobowych. Jego doświadczenie obejmuje również doradztwo prawne na rzecz przedsiębiorców z zakresu własności intelektualnej. Znajomość prawa ochrony konsumentów pozwala mu doradzać przy tworzeniu optymalnego modelu świadczenia usług dla przedsiębiorców, których klientami są osoby fizyczne będące konsumentami.

 

Katarzyna Tabak-Wykurz, adwokat w Sendero Tax & Legal

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem pracy oraz procesem. Wspiera przedsiębiorców w postępowaniach administracyjnych, pracowniczych i karnych Na etapie przed organami i później w sądach. Jej doświadczenie obejmuje również bieżące doradztwo prawne na rzecz przedsiębiorców z zakresu prawa cywilnego, opracowywanie analiz i opinii prawnych, tworzenie i opiniowanie umów z zakresu prawa pracy i prawa cywilnego.

 

Anna Wieczorek, radca prawny, wspólnik w Sendero Tax & Legal

Radca prawny z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Jest liderem praktyki obrotu nieruchomościami Sendero a także partnerem odpowiedzialnym za doradztwo w zakresie procesu inwestycyjnego, w tym w zakresie prawa ochrony środowiska. Doradza w sprawach dotyczących prawa ochrony środowiska i ochrony przyrody, udzielając wsparcia zarówno na etapie planowania i przygotowania inwestycji, jak również codziennego prowadzenia przedsiębiorstwa. Pomaga Klientom identyfikować istotne obszary z powyższego zakresu, które należy uwzględnić przy przeprowadzaniu istotnych transakcji.

 

Patrycja Kujawa, aplikant radcowski w Sendero Tax & Legal

Specjalizuje się w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców, w szczególności w zakresie zagadnień związanych z nieruchomościami oraz ochroną środowiska. Przygotowuje opinie, informacje prawne i pisma procesowe w zakresie gospodarki odpadami i prawa ochrony środowiska. Posiada również doświadczenie w zakresie bieżącego doradztwa prawnego z zakresu prawa cywilnego i handlowego.

 

LINK DO REJESTRACJI:

Zapisz się!

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy