Kilka słów o podatkach z Sendero Tax & Legal. Eksport towarów. Praktyczne problemy podatkowe – webinar

Data wydarzenia: 17/06/2024 10:00 - 11:30

Brak opisu obrazka

 

Szanowni Państwo,

 

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią Sendero Tax & Legal  zaprasza na webinarium Eksport towarów. Praktyczne problemy podatkowe, które odbędzie się 17 czerwca 2024 r. w godzinach 10:00 – 11:30.

 Spotkanie w ramach cyklu pt.: Kilka słów o podatkach z Sendero Tax & Legal.

 

Opis webinarium

Rozliczanie eksportu towarów na gruncie VAT może sprawiać trudności. Mimo że eksport jest z reguły opodatkowany według stawki 0% VAT, nie zawsze jesteśmy w stanie wykazać, że mamy prawo do jej zastosowania. W tym celu konieczne jest przede wszystkim zebranie dokumentacji potwierdzającej wywóz towarów poza terytorium UE.

Na gruncie tego, jakimi dokumentami można udowodnić wyeksportowanie towarów, od wielu lat trwa spór podatników
z fiskusem. W takcie webinaru zastanowimy się jakie wnioski w tym zakresie wynikają dla przedsiębiorców – z uwzględnieniem wydawanych interpretacji indywidualnych, wyroków sądów administracyjnych oraz TSUE.

Na webinarze będziemy rozmawiali również o innych kwestiach związanych z ujmowaniem eksportu na gruncie VAT.
Opowiemy, w jaki sposób – oraz w jakich okresach – wykazywać transakcje, jak postępować w przypadku wystąpienia zaliczek
na poczet eksportu towarów oraz jakie są zasady ich korygowania.

Zapraszamy do udziału wszystkie osoby mierzące się z wyzwaniami, jakie stawiają przed podatnikami zasady rozliczania eksportu towarów w VAT.

 

Agenda

  1. Eksport towarów w rozumieniu ustawy o VAT
  2. Prawo do stosowania stawki 0% VAT w eksporcie towarów
  3. Dokumenty do stawki 0% VAT – aktualne wyroki i interpretacje indywidualne
  4. Zasady ujmowania eksportu towarów na potrzeby VAT
  5. Zaliczki w eksporcie towarów
  6. Korekty związane z eksportem towarów

 

Spotkanie poprowadzi dla Państwa:

Adam Wnuk

doradca podatkowy w Sendero Tax & Legal

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług – w tym w prowadzeniu rozliczeń zagranicznych Klientów na gruncie tego podatku (VAT compliance) i tematyce Jednolitych Plików Kontrolnych – podatkiem akcyzowym oraz wybranymi kwestiami z zakresu CIT i PIT. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje również m.in.: przygotowywanie opinii
i komentarzy podatkowych oraz sporządzanie wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych, odwołań, skarg do sądów administracyjnych i innych pism w imieniu Klientów, udział w sporach z administracją podatkową, w tym w ramach postępowań sądowo-administracyjnych, przeprowadzanie audytów (przeglądów) podatkowych, prowadzenie sprawozdawczości w ramach systemu Intrastat (Intrastat Compliance), kwestie związane z obsługą Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC), w tym podsystemów Intrastat i EMCS.

 

LINK DO REJESTRACJI:

Zapisz się!

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy