Sygnaliści w grupach kapitałowych – najczęstsze wątpliwości pracodawców – webinar

Data wydarzenia: 31/07/2024 11:00 - 12:00

Brak opisu obrazka

 

Szanowni Państwo,

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz
I Littler
 zaprasza na webinarium Sygnaliści w grupach kapitałowych – najczęstsze wątpliwości pracodawców, które odbędzie się 31 lipca br. w godzinach 11:00 – 12:00.

 

Sprawne i skuteczne wdrożenie Ustawy o ochronie sygnalistów to duże wyzwanie dla firm, szczególnie dla grup kapitałowych, które potrzebują spójnych regulacji. Zmiany w projekcie dotyczące grup kapitałowych wprowadzone tuż przed uchwaleniem przepisów budzą wiele wątpliwości praktycznych.

Eksperci PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz I Littler opowiedzą o możliwościach przyjmowania zgłoszeń wewnętrznych w ramach grupy kapitałowej. 

Na spotkaniu dowiedzą się Państwo m.in.:

  • Czy posiadanie wyłącznie kanałów zgłoszeń do zagranicznych centrali jest wystarczające z perspektywy polskiego prawa?
  • Czy Spółka-matka się tym zajmie? Czyli o współdzieleniu zasobów w grupie kapitałowej.
  • Outsourcing przyjmowania zgłoszeń i prowadzenia działań następczych – jak zrobić to zgodnie z prawem i dobrymi praktykami?

 

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Karolina Kanclerz, radca prawny, partner w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler

Zarządzająca biurem we Wrocławiu, specjalistka w obszarze prawa pracy, która doskonale zna oraz rozumie specyfikę biznesu. Posiada bogate doświadczenie w stałej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, łącząc interdyscyplinarne doświadczenie
z biznesowym podejściem do prowadzonych spraw. Jako certyfikowany Compliance Officer i szefowa praktyki compliance kancelarii monitoruje i zarządza politykami zgodności, minimalizując ryzyka klientów w tym zakresie. Wykorzystując kilkunastoletnie doświadczenie procesowe zręcznie prowadzi klientów w trakcie postępowań wyjaśniających. Swoją wiedzą dzieli się wykładając na studiach MBA oraz w trakcie prelekcji na konferencjach i szkoleniach. O skomplikowanych kwestiach prawnych potrafi mówić prosto i z pasją, a jej komentarze i artykuły regularnie są publikowane w prasie.

 

Bartosz Tomanek, adwokat, partner w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler

Zarządzający Zespołem PCS | Littler w Gdańsku. Kompleksowo wspiera pracodawców w zakresie szeroko pojętego prawa HR,
tj. indywidualnego oraz zbiorowego prawa pracy, zatrudnienia opartego o umowy cywilnoprawne, a także w prawnopracowniczych aspektach transakcji M&A. doradza pracodawcom także z perspektywy compliance. Do jego specjalizacji należy wsparcie przy prowadzeniu wewnętrznych postępowań wyjaśniających, w tym w szczególności dotyczących mobbingu, dyskryminacji, molestowania czy nadużyć menedżerskich. Wspiera przedsiębiorców we wdrażaniu wewnętrznych regulacji dotyczących whistleblowingu (ochrona sygnalistów) – Bartosz posiada certyfikat Approved Whistleblowing Compliance Officer. Bartosz wspiera także pracodawców w kwestiach związanych z raportowaniem ESG.

 

LINK DO REJESTRACJI:

Zarejestruj się!

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy

Skontaktuj się z nami
w sprawie oferty
Ikona koperty