Aktualna praktyka w zakresie rozliczeń strefowych (SSE/PSI).

Data wydarzenia: 22/02/2022 10:00

Aktualna praktyka w zakresie rozliczeń strefowych (SSE/PSI).

22 luty 2022 r. godz. 10.00 

Podczas tego seminarium on-line eksperci Deloitte omówią tematy związane z rozliczeniem CIT przez przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie Polskiej Strefy Inwestycji (PSI) i Specjalnych Stref Ekonomicznych (SSE).

Szczególną uwagę poświęcimy kwestii nowelizacji przepisów związanych z tzw. Polskim Ładem, których wprowadzenie spowodowało wątpliwości wśród inwestorów strefowych odnośnie ustalenia przedmiotu zwolnienia podatkowego w ramach PSI.

 Dodatkowo, podczas spotkania omówione zostaną zasady kalkulacji wyniku podatkowego przez przedsiębiorców PSI/SSE, w tym: zasady alokacji kosztów wspólnych, rozliczanie straty oraz obowiązki dokumentacyjne.

 

Agenda spotkania:

  1. Określenie przedmiotu zwolnienia podatkowego w ramach PSI, w świetle nowelizacji przepisów podatkowych związanych z tzw. Polskim Ładem.
  2. Podstawowe zasady kalkulacji wyniku podatkowego przez przedsiębiorców działających w ramach PSI i SSE.
  3. Zasady ustalania podatku minimalnego (tzw. podatku przychodowego), przez przedsiębiorców działających w ramach PSI i SSE.
  4. Zastosowanie przepisów o cenach transferowych (TP) do rozliczeń przedsiębiorców „strefowych” – aktualna praktyka z kontroli TP u przedsiębiorców PSI/SSE, wymogi w zakresie dokumentacji cen transferowych, korekty cen transferowych itd.

 

Do kogo skierowane jest webinar?:

Spotkanie skierowane jest głównie do prezesów, dyrektorów finansowych, głównych księgowych, a także szefów i pracowników działów finansowo-księgowych i podatkowych oraz działów rozwoju, innowacji i inwestycji w przedsiębiorstwach prowadzących działalność w ramach Polskiej Strefy Inwestycji/SSE.

 

Prowadzący:

Brak opisu obrazkaKarolina Kruś
Dyrektor w dziale Doradztwa Podatkowego Deloitte

 Karolina jest Dyrektorem w dziale Doradztwa Podatkowego we wrocławskim biurze Deloitte. Jest absolwentką Ekonomii na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz licencjonowanym doradcą podatkowym.

Zdobyła doświadczenie zawodowe pracując w międzynarodowych firmach doradczych. Posiada wieloletnie doświadczenie w stosowaniu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Karolina pracuje w zespole do spraw podatku dochodowego od osób prawnych. Dodatkowo zajmuje się transakcjami międzynarodowymi ze szczególnym uwzględnieniem procesów restrukturyzacji grup kapitałowych.

 

Brak opisu obrazka

Marta Jackowska
Starszy Konsultant w dziale Doradztwa Podatkowego Deloitte

Marta jest Starszym Konsultantem w dziale Doradztwa Podatkowego we wrocławskim biurze Deloitte.

Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych, a także w problematyce związanej z ulgami i zachętami podatkowymi. Marta ma doświadczenie w realizacji projektów związanych z efektywnym wykorzystaniem ulgi badawczo-rozwojowej w podatku dochodowym od osób prawnych, rozliczeniami podatkowymi przedsiębiorców operujących w specjalnych strefach ekonomicznych, a także rozliczeniami w podatku dochodowym od osób prawnych.

 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

 

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia: Brak kategorii

Partnerzy