Badania i rozwój w biznesie – jak szukać finansowania i partnera naukowego?

Data wydarzenia: 20/05/2021 10:00 - 11:30

Konfederacja Lewiatan wraz z Ayming Polska zapraszają na webinarium w ramach e-Akademii Lewiatana cyklu: Kierunek → Innowacje. Tematem spotkania będą: Badania i rozwój w biznesie – jak szukać finansowania i partnera naukowego?

Spotkanie odbędzie się 20 maja 2021 r. (czwartek), godz.: 10:00-11:30

Udział bezpłatny

Konkurencyjny i dynamiczny rynek zmusza firmy do prowadzenia działań badawczo-rozwojowych. Przedsiębiorstwa w Polsce coraz częściej prowadzą wewnętrzne działania B+R, czego efektem są rosnące budżety przeznaczane na innowacje. Dodatkowe źródła finansowania pozwalają firmom zmniejszyć wysokie koszty. Na jakie źródła warto się zdecydować? Jakie aspekty należy uwzględnić przy dokonywaniu wyboru? Które formy są najbardziej przystępne dla przedsiębiorców?

Wzmożone działania B+R w firmach, mają odzwierciedlenie we współpracy biznesu z nauką. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na prowadzenie działań innowacyjnych przy wsparciu jednostek naukowych. Taka współpraca pozwala na uzyskanie lepszych wyników działań, rozwój kompetencji kadry oraz umożliwia dostęp do najnowocześniejszych technologii. Czym kierować się przy wyborze partnera do prowadzenia działań B+R? Jak powinna wyglądać współpraca między biznesem i nauką?

Na powyższe zagadnienia odpowiedzą przedstawiciele Ayming Polska, która wspiera firmy w rozliczaniu ulgi B+R, oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz, która działa na styku nauki i biznesu w obszarze badań i rozwoju.

REJESTRACJA

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy