Bezpłatne webinarium Grupy Zakupowej „ENERGIA – GAZ 2022”:

Data wydarzenia: 18/03/2021 10:00 - 12:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”, wspólnie z niezależnym doradcą energetycznym firmą INNPACT, zaprasza Państwa na pierwsze w tym roku dwuczęściowe bezpłatne webinarium Grupy Zakupowej „ENERGIA – GAZ 2022”:

„Rynek energii w Polsce w dobie pandemii i Europejskiego Zielonego Ładu. Jak dobrze zakontraktować media energetyczne na rok 2022 i kolejne lata?” & „Fotowoltaika i inne własne źródła energii. Jak dobrze podejść do tego typu inwestycji i ograniczyć koszty wynikające z wejścia Rynku Mocy w 2021 roku?”, które odbędzie się 18 marca 2021 r. w godz. 10:00 – 12:00Prosimy o przekazanie zaproszenia do osób odpowiedzialnych za w/w obszar w Państwa przedsiębiorstwie.

 

Na spotkanie zapraszamy Dyrektorów produkcji, Dyrektorów finansowych, Dyrektorów ds. zakupów oraz przedstawicieli Zarządów firm.

W trakcie naszej prezentacji przedstawimy Państwu możliwości i sposób podejścia do kontraktowania mediów energetycznych. W chwili obecnej następują olbrzymie zmiany na rynku energii w Polsce i w  Europie. Podpisane porozumienie przez kraje unijne pod koniec 2020 roku planu o redukcji emisji CO2 do poziomu 55% na koniec 2030 roku, uruchomienie projektu Europejski Zielony Ład, zwalczanie skutków pandemii koronawirusa, który pogrążył Europę w recesji, wejście w życie opłaty mocowej, czy też rozpoczęcie kadencji prezydenta Joe Bidena w USA o nastawieniu pozytywnym do rynku OZE, będzie miało olbrzymi wpływ na rynek energii w Polsce. W zależności od przebiegu tych wszystkich wydarzeń koszty energii i paliwa gazowego mogą zmieniać się w sposób dynamiczny i czasami mało przewidywalny. Dobra analiza sytuacji na rynku mediów oraz głębsze spojrzenie na sposób korzystania z mediów w całym przedsiębiorstwie może przynieść wymierne korzyści teraz i w przyszłości. Rynek energii w Polsce przeszedł już do fazy dojrzałej i firmy mogą dzisiaj korzystać z wielu sposobów zakupu mediów energetycznych, które wymagają jednak wiedzy i doświadczenia.

W czasie naszego krótkiego wystąpienia postaramy się Państwu przedstawić najważniejsze aspekty na które należy zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o inwestycjach w OZE i sposobach ich realizacji. Znaczny i przewidywany w kolejnych latach wzrost kosztów zakupu mediów energetycznych oraz kosztów dystrybucji m.in. poprzez wprowadzenie opłaty mocowej w styczniu 2021 roku spowodował duży wzrost zainteresowania przez przedsiębiorców budową własnych źródeł energii, które mogą zapewnić przewidywalne i niższe koszty w kolejnych latach. Na pomoc takiemu podejściu przy zarządzaniu kosztami mediów przyjdą już w 2021 roku programy Europejski Zielony Ład i Sprawiedliwej Transformacji, które mają pozwolić Polsce na szybszą zmianę udziału źródeł odnawialnych w całkowitym miksie energetycznym. Większa ilość źródeł OZE wpiętych to systemu energetycznego kraju spowoduje również zmniejszenie opłaty za emisję CO2 w kosztach zakupu energii z sieci. Jednakże uruchomienie tego typu inwestycji w przedsiębiorstwie musi się wiązać z bardzo rzetelną analizą opłacalności oraz sposobem jej realizacji, ze względu na skomplikowany proces legislacyjny. Projekty budowy źródeł OZE obarczone są dużym ryzykiem, wysokimi kosztami instalacji i bezpośrednio wpływają na bieżące i przyszłe koszty firm, dając nadzieję na zyski dopiero po kilku latach. Dlatego tak ważne jest dobre przygotowanie się do całego procesu wyboru rozwiązania, dostawcy, realizacji, eksploatacji tych źródeł i zasad rozliczania, które będą bezpośrednio zasilać całe przedsiębiorstwo.

Prelegentem wydarzenia będzie Bogdan Plata, Prezes spółki INNPACT z siedzibą we Wrocławiu, ekspert ds. rynku energii w Polsce, zarządzania i optymalizacji kosztów dystrybucji oraz zakupów mediów energetycznych.

W programie:

  • Analiza sytuacji na rynku mediów energetycznych w Polsce
  • Dobre praktyki przy kontraktowaniu mediów energetycznych
  • Na co szczególnie należy zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o inwestycjach w OZE?
  • Jak prawidłowo podejść do oceny ryzyka w związku z projektami budowy źródeł OZE?
  • Sesja pytań i odpowiedzi

Rejestracja

 

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy

Skontaktuj się z nami
w sprawie oferty
Ikona koperty