BREXIT & COVID – nowa szansa dla dostawców z Polski na rynku niemieckim.

Data wydarzenia: 25/03/2021 10:00 - 13:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” zaprasza Państwa na bezpłatne webinarium: „BREXIT & COVID – nowa szansa dla dostawców z Polski na rynku niemieckim”

Spotkanie odbędzie się 25 marca 2021 r. w godz. 10:00 – 13:00Prosimy o przekazanie zaproszenia do osób odpowiedzialnych za w/w obszar w Państwa przedsiębiorstwie.

Spotkanie on-line w ramach Wałbrzyskiej Strefy Eksportera organizowane jest przy współpracy z Akademią German Poland Bridge Group i dedykowane jest dla polskich firm działających w obszarze Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (woj. dolnośląskie, wielkopolskie i opolskie), a w szczególności kierowane jest do wszystkich osób zajmujących się eksportem, promocją i budowaniem ekspansji zagranicznej polskich wyrobów i usług w swoich przedsiębiorstwach.

Link do Akademii GPB Group: https://gpb-group.pl/akademia

Gdy tylko dotarły do nas pierwsze wieści o wynikach brytyjskiego referendum – dla wielu ludzi stało się jasne, że drogi Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej prędzej czy później się rozejdą. Jedne grupy ekspertów wieściły, że w ten sposób wyspiarze sprowadzą na siebie poważny kryzys gospodarczy. Drugie z kolei stały na stanowisku, że najbardziej na tej rozłące ucierpią zewnętrzne podmioty, pochodzące spoza UK.

Gdy BREXIT stał się faktem, a do Europy docierała pierwsza fala pandemii – nastroje były bardzo dalekie od pozytywnych. Ale czy faktycznie połączenie BREXITu i COVIDu to zagrożenie, którego trzeba się obawiać? Czy może jest to szansa, z której warto skorzystać? Przekonaj się, biorąc udział w naszym webinarium.

Agenda merytoryczna:

[Pierwsza część spotkania 1,5h]

 • Jak prawidłowo wprowadzić produkt/usługę na rynek niemieckojęzyczny w okresie pandemii;
 • Jak wykorzystać okres pandemii, aby dostać się do nowych niemieckojęzycznych producentów;
 • Jakich błędów uniknąć, aby nie przegrać na starcie;
 • Na co zwrócić szczególną uwagę w kontakcie z niemieckimi kontrahentami;
 • Kwestie różnic kulturowych Polska-Niemcy;
 • Jak wykorzystać sytuację, kiedy BREXIT i COVID nadwyrężył relację pomiędzy Niemcami a Francją, Włochami oraz Hiszpanią;
 • Sesja pytań i odpowiedzi.

[Druga część spotkania 1h 15’]

 • Jak w praktyce wykorzystać przewagi, jakie daje połączenie BREXITu i COVIDu;
 • Jak przyśpieszona digitalizacja może pomóc w rozwinięciu biznesu;
 • Tematyka podobieństw i różnic między handlem tradycyjnym a elektronicznym;
 • Porównanie specyfiki e-commerce na rynku polskim oraz niemieckim;
 • Metody docierania do grup docelowych klientów;
 • Sesja pytań i odpowiedzi.

Prelegentem wydarzenia będzie Rafał ChurawskiDiplom-Jurist Freie Universität w Berlinie, ekspert w zakresie rynku niemieckiego oraz internacjonalizacji, który specjalizuje się w polskim i niemieckim prawie cywilnym i gospodarczym. Prowadzący spotkanie jest również LL.M. Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i prawniczych studiów podyplomowych na Uniwersytecie Wrocławskim. Na co dzień odpowiada za bezpośrednie wsparcie polskich inwestorów wchodzących na niemiecki rynek, a jednym z obranych celów jest ułatwienie kontaktów biznesowych i zacieśnienie współpracy gospodarczej między Polską a Niemcami.

Rejestracja

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy