Brexit – Zmiany w handlu z Wielką Brytanią po 1 stycznia 2021 r.

Data wydarzenia: 23/06/2021 10:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z  Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Brytyjsko-Polską Izbą Handlową zaprasza na bezpłatne webinarium: Brexit – Zmiany w handlu z Wielką Brytanią po 1 stycznia 2021 r. 

Spotkanie odbędzie się 23 czerwca br. o godzinie 10:00.

W związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i zakończeniem okresu przejściowego 1 stycznia 2021 r. w życie weszły istotne zmiany, w tym m.in. w sposobie przewozu towarów między Wielką Brytanią i UE. Nasze spotkanie uporządkuje najważniejsze aspekty związane z handlem z Zjednoczonym Królestwem.

Agenda webinarium:

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

  • krótkie wprowadzenie w tematykę dwustronnych relacji gospodarczych pomiędzy Polską i Wielką Brytanią
  • nakreślenie możliwych form wsparcia polskiego eksportu

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa

Mimo że Wielka Brytania opuściła jednolity rynek europejski oraz Unię Celną w dniu 1 stycznia 2021, nadal sporo nowych obostrzeń nie zostały wprowadzone w życie.

Co jeszcze czeka polskich eksporterów?

Jak sobie dają radę z nowymi problemami, które nastały po Brexicie?

Jakie są nowe szanse, z których polscy eksporterzy mogą korzystać?

 

Spotkanie poprowadzi dla Państwa

Michał Andrukonis – Doświadczenie zawodowe w obszarze międzynarodowej współpracy gospodarczej zdobywał przede wszystkim na placówkach zagranicznych w Londynie i w Budapeszcie. Absolwent Budapest Business School i Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jest Głównym Specjalistą w Departamencie Handlu i Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Michał Dembinski – urodził się w Londynie; studiował w Warwick University oraz the City University, Londyn. Pracował w Konfederacji Przemysłu Brytyjskiego (CBI) przez 16 lat zanim przeniosł się na stałę do Warszawy, 9 lat jako redaktor naczelny miesięcznika CBI News. Po przyjeździe do Polski pracował w PTK (dziś częścią UPC Polska) oraz jako dyrektor zarządzający firmy Trader.com Polska (dziś częścią spółki Agora S.A.). Od 2002 współpracuje z Brytyjsko-Polską Izbą Handlową jako główny doradca.

REJESTRACJA

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy