CMS w spółce produkcyjnej – czyli ile kosztuje nas brak compliance?

Data wydarzenia: 28/09/2020 10:00 - 12:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z kancelarią DZP Domański Zakrzewski Palinka sp. k. zaprasza państwa na bezpłatne webinarium:

CMS w spółce produkcyjnej – czyli ile kosztuje nas brak compliance?”, które odbędzie się 28 września 2020 r. w godz. 10:00 do 12:00.

Zarządzanie zgodnością kojarzy się szczególnie z branżami regulowanymi. Tymczasem coraz więcej przedstawicieli sektora produkcyjnego zauważa korzyści płynące z kompleksowych systemów compliance, wdraża i usprawnia je znacznie częściej niż w innych branżach. Dostrzegają, że szczególnie ważne jest wdrożenie rozwiązań uszytych na miarę, ale też w oparciu o najlepsze znane na rynku benchmarki. Co więcej, systematycznie wzrasta liczba obszarów, w których compliance przestaje być dobrą praktyką, stając się wynikającym z przepisów wymogiem, którego niespełnienie zagrożone jest wysokimi sankcjami.

Skąd takie zapotrzebowanie na compliance w tym sektorze? Podczas webinarium odpowiemy na to pytanie w oparciu o analizę przypadków z naszej praktyki i wyniki szeregu badań. Opowiemy, jakim stratom finansowym, wizerunkowym i kadrowym pomoże zapobiec dobrze wdrożony system. Wskażemy, jak w praktyczny sposób sformalizowane przeciwdziałanie nadużyciom pozwala chronić majątek przedsiębiorstwa i kadrę zarządzającą.

Agenda:

  • Założenia CMS – czym tak naprawdę jest compliance i dlaczego jest tak ważny? Światowe benchmarki i najlepsze praktyki.
  • Nadużycia i nieprawidłowości w liczbach – ile kosztuje nas brak zgodności? Wyniki analiz rynkowych.
  • Must have czy should have? Gdzie compliance jest już wymogiem regulacyjnym, a gdzie (jeszcze) dobrą praktyką?
  • Specyfika branży produkcyjnej – gdzie szukać pułapek? Case study z praktyki DZP.
  • Jak nie dać się oszukać – dlaczego sygnaliści działają w naszym interesie? Co warto, a co trzeba będzie zrobić w zakresie whistleblowingu.
  • Wdrożenie compliance – od czego zacząć, dlaczego nie jest to wcale takie trudne i czemu dlaczego zrobić to już dziś? Perspektywa regulacyjna.

Udział w webinarium jest bezpłatny.

REJESTRACJA

Webinar poprowadzą eksperci z Kancelarii DZP Domański Zakrzewski Palinka sp. k.:

Salwador Milczanowski – Adwokat, Counsel w zespole Compliance kancelarii DZP. Ekspert w zakresie compliance i business crime. Od wielu lat doradza w aspektach zarządzania zgodnością i ryzykiem oraz wdrażania systemów i procedur compliance oraz zagadnieniach dotyczących odpowiedzialności osobistej kadry zarządzającej. Ma bogate doświadczenie w projektowaniu narzędzi przeciwdziałania wewnętrznym nadużyciom.

Julia Besz – w ramach Zespołu DZP Compliance doradza w usprawnianiu systemów zarządzania zgodnością oraz tworzeniu procedur wewnętrznych dla zapobiegania nadużyciom gospodarczym i korupcji w przedsiębiorstwach wg międzynarodowych standardów, w tym wytycznych normy ISO 19600 CMS oraz ISO 37001 Anti-bribery Management System. Zajmuje się ochroną sygnalistów korporacyjnych i wdrażaniem systemów whistleblowing.

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy