CRBR – ujęcie praktyczne

Data wydarzenia: 17/02/2022 10:00 - 12:00

CRBR – ujęcie praktyczne

17 luty 2022 r. godz. od 10.00 do 12.00

Uczestnikom webinaru przybliżymy stosunkowo nowe obowiązki przedsiębiorców związane ze zgłoszeniem danych do CRBR. W możliwie prosty i przystępny sposób. Omówimy nowelizację przepisów ustawy AML, która weszła w życie 31 października 2021 r. oraz praktyczne problemy z jej zastosowaniem. Wskażemy jakie konsekwencje mogą spotkać przedsiębiorców (w tym pracowników i właścicieli spółek) za nieprawidłowe zgłoszenie danych do CRBR. Podpowiemy jak prawidłowo zweryfikować zgodność wpisu do CRBR z ustawą AML oraz regulacjami UE, aby zminimalizować ryzyko kontroli i nałożenia kary finansowej.

Na webinar zapraszamy wszystkie osoby, które chcą dowiedzieć się co to właściwie jest CRBR oraz jakie praktyczne znaczenie ma w obrocie gospodarczym i funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Jesteśmy przekonani, że przedstawione treści będą interesujące dla wszystkich uczestników. Zarówno dla tych, którzy mieli już okazję zapoznać się z CRBR, jak i dla osób, które o nowych obowiązkach jeszcze nie słyszały.

 

Agenda:

  1. Co wspólnego ma CRBR z mitologicznym cerberem?
  2. Kto i jak może poskromić cerbera?
  3. Na tropie beneficjenta rzeczywistego
  4. Pułapki nowelizacji
  5. Milionerzy w wydaniu AML – kary finansowe
  6. Podsumowanie

 

Nasz ekspert:

Dagmara Rajca-Erd – radca prawny

Doradza Klientom Sendero Tax & Legal w sprawach z zakresu prawa gospodarczego oraz cywilnego. Udziela wsparcia w procesach identyfikacji beneficjentów rzeczywistych, pomaga w rejestracjach i zgłoszeniach do KRS, RDF, CRBR. Pomaga zarządom spółek w bieżącym prowadzeniu działalności, w tym w sprawach korporacyjnych. Do jej zainteresowań należy także prawo pracy oraz kontrakty i transakcje handlowe. Doświadczenie zdobyła świadcząc usługi na rzecz dużych, średnich i małych przedsiębiorstw (także jako in-house lawyer), w tym przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

 

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia: Brak kategorii

Partnerzy