Delegowanie pracowników – nowe zasady

Data wydarzenia: 21/08/2020 10:00 - 12:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią TLA Tax Legal Advisors  zaprasza na bezpłatne webinarium:

Delegowanie pracowników – nowe zasady”, które odbędzie się 21 sierpnia br. o godzinie 10:00

Podczas webinaru dowiecie się Państwo jakie są dotychczasowe zasady delegowania pracowników oraz jakie są planowane nowe zasady i kluczowe zmiany, a w szczególności jakie warunki zatrudnienia należy zapewnić pracownikowi i od czego zależą. Projekt jest obecnie procedowany w Senacie, a większość zmian ma wejść w życie w terminie 14 dni od ogłoszenia ustawy. Zmiany w zasadach delegowania będą dotyczyły nie tylko nowych delegacji, ale również tych trwających, zatem zmiany mogą mieć zastosowanie również do pracowników delegowanych na dotychczasowych zasadach.

Agenda merytoryczna

  1. dotychczasowe zasady delegowania pracowników,
  2. nowe (planowane) zasady delegowania pracowników,
  3. kluczowe zmiany w delegowaniu pracowników,
  4. wpływ zmian zasad delegowania pracowników na trwające delegacje.

Nasi eksperci:

Izabela Mendyk-Pichur – Dyrektor w Kancelarii TLA, radca prawny wpisany na listę prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w wiodących kancelariach prawniczych we Wrocławiu oraz prowadząc własną praktykę prawniczą. Uzyskała certyfikat doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu organizowanym przez GPW w Warszawie S.A. Orzekała jako arbiter przy Stałym Sądzie Arbitrażowym działającym przy jednym z biur finansowych we Wrocławiu. Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie pracy, prawie autorskim oraz prawie handlowym i gospodarczym. Uczestniczyła w obsłudze prawnej i korporacyjnej spółek notowanych na GPW, spółek świadczących    usługi e-commerce, firm budowlanych i deweloperskich. Ma na swoim koncie pomyślnie rozstrzygnięte spory przed Sądem Najwyższym

Łukasz Pyjek – Starszy Konsultant w Kancelarii TLA, od 2019 r jest aplikantem radcowskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach w Toruniu i we Wrocławiu Specjalizuje się w zagadnieniach prawa pracy i ochrony danych osobowych, ze szczególnym uwzględnieniem zbiorowego prawa pracy, ustania i regulowania stosunku pracy, a także procesów przetwarzania danych osobowych w przedsiębiorstwie. W toku studiów, jak również podczas odbywania aplikacji uczestniczył m. in. w realizowaniu licznych projektów z zakresu prawa spółek oraz szeroko pojętego prawa cywilnego, a także pomagał rozwiązywać liczne problemy prawne pojawiające się w toku prowadzenia działalności gospodarczej.

REJESTRACJA

Brak opisu obrazka

 

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy