Działanie spółek „na odległość”

Data wydarzenia: 09/06/2020 11:00 - 12:30

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z kancelarią DZP Domański Zakrzewski Palinka sp. k. zaprasza państwa na webinarium:

Działanie spółek „na odległość”, które odbędzie się 9 czerwca 2020 r. w godz. 11:00 do 12:30.

Warunki pandemii wymuszają działania zdalne. Trudniej jest się spotkać, złożyć podpis pod dokumentem, nawet wysłać dokument pocztą. Jednak niezależnie od obecnej sytuacji, już od pewnego czasu ustawodawca zachęca do podejmowania pewnych czynności z pominięciem tradycyjnych form. Jakie możliwości stwarza to dla prowadzenia spraw czy reprezentacji spółki? W jakich sytuacjach nie ma już alternatywy? Zapraszamy na webinar, podczas którego opowiemy o wybranych prawnych aspektach działania spółek „na odległość”.

Webinar poprowadzą: pani Karolina Pichit, pan Maciej Ciszkiewicz, pan Michał Kucharski reprezentujący Kancelarię DZP Domański Zakrzewski Palinka sp. k.

Agenda merytoryczna:

  1. Formy zawierania umów
  2. Podpis elektroniczny (rodzaje podpisów, pieczęć elektroniczna, walidacja)
  3. Aspekty praktyczne – składanie elektronicznych sprawozdań finansowych
  4. Aspekty praktyczne – Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych
  5. Nowe rozwiązania w prawie spółek (e-zgromadzenia, zdalne zarządy i rady nadzorcze)
  6. Inne wybrane kierunki zmian

Udział w webinarium jest bezpłatny.

Rejestracja na spotkanie

Brak opisu obrazka

EKSPERCI:

  • Maciej Ciszkiewicz zajmuje się prawem handlowym i cywilnym. W szczególności, specjalizuje się w prawie spółek, w tym w zakresie ich bieżącej obsługi (corporate), fuzji i przejęć (M&A), jak również restrukturyzacji (w tym połączeń, podziałów, przekształceń oraz likwidacji). Posiada kilkuletnie doświadczenie w przeprowadzaniu badań stanu prawnego spółek (due diligence) z różnych branż (w szczególności produkcyjnej, spożywczej, farmaceutycznej).
  • Michał Kucharski specjalizuje się w prawie spółek (ze szczególnym uwzględnieniem fuzji, przejęć, przekształceń i restrukturyzacji spółek), prawie cywilnym oraz prawie handlowym. Ponadto specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie inwestycji infrastrukturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem umów zawieranych w procesie inwestycyjno-budowlanym oraz sporów związanych z projektami infrastrukturalnymi. Świadczy usługi prawne na rzecz klientów prowadzących działalność w branży produkcyjnej, budowlanej oraz transportowej.
  • Karolina Pichit specjalizuje się w prawie cywilny i handlowym. Świadczy usługi w zakresie bieżącej obsługi korporacyjnej obejmujące, w szczególności, tworzenie dokumentacji dotyczącej zmian w strukturze organizacyjnej i własnościowej spółek, przygotowywanie i opiniowanie umów handlowych. Uczestniczy w przeprowadzaniu badań due diligence spółek oraz tworzeniu dokumentacji transakcyjnej
Kategorie wydarzenia:

Partnerzy