Faktury elektroniczne obowiązkowe od 2023 roku  

Data wydarzenia: 08/06/2022 10:00 - 12:00

 

Szanowni Państwo,

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią TLA zaprasza na bezpłatne webinarium: 

 

Faktury elektroniczne obowiązkowe od 2023 roku

 

 

które odbędzie się 8 czerwca 2022 r. od 10:00 do 12:00.

 

 

Agenda spotkania:

 

 1. Status prawny KSeF – charakterystyka.
 2. Faktura ustrukturyzowana – czym jest, co zawiera, jakich faktur nie można wystawiać?
 3. Proces wystawiania i wysyłki faktur – uznanie za faktury za wystawioną i odebraną
 4. KSeF – system działania i sposoby autoryzacji
 5. Potencjalne korzyści wynikające z używania KSeF
 6. Problemy i pojawiające się pytania
 7. Kwestie praktyczno-techniczne przy integracji z KSeF
 • Proces wystawienia faktury sprzedaży
 • Proces odbioru faktury zakupu
 • Komunikacja z KSeF
 • Schemat FA_VAT
 • Jak się przygotować do wdrożenia KSeF
 1. Q&A

 

 

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

 

Magdalena Jastrowicz-Sury

Manager w Kancelarii TLA, doradca podatkowy, skupiający się na projektach związanych z VAT, podatkiem od nieruchomości. W swojej karierze zajmuje się sprawami dot. m.in. rozliczeń międzynarodowych transakcji towarowych, VAT Compliance, obsługi podatkowej e-commerce, rozliczeń podatkowych spółek, ale także stowarzyszeń, spółdzielni i jednostek samorządu terytorialnego. Wspiera także klientów w zakresie spraw celnych i akcyzowych. Magdalena jest współautorką publikacji: „Wpływ centralizacji rozliczeń VAT na funkcjonowanie JST – Vademecum sekretarza jednostki samorządu terytorialnego” pod red. Ryszard Adam Grytner (2018), aktywnie publikuje artykuły na łamach prawo.pl. Związana z Kancelarią TLA od 2012 r., od 2018 roku posiada tytuł doradcy podatkowego.

 

Wiktoria Szpineta

Starszy konsultant w Kancelarii TLA Starszy konsultant w Kancelarii TLA, absolwentka administracji oraz ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Z Kancelarią TLA współpracuje od 2018 roku, początkowo odbywając praktykę, aktualnie jako konsultant podatkowy. Aktywnie dzieli się zdobytą wiedzą publikując wypowiedzi i komentarze w artykułach na łamach Prawo.pl, a artykuł, na temat transakcji łańcuchowych, którego jest współautorką pojawił się również w Rzeczpospolitej.

Specjalizuje się w podatku VAT oraz odnosi w tej specjalizacji liczne sukcesy, m.in wygrana sprawa dotycząca zwrotu VAT z tytułu świadczenia złożonego. Wiktoria Szpineta jako prelegent prowadziła szkolenie „Zmiany w VAT” oraz uczestniczyła w wielu projektach obejmujących zarówno podatki dochodowe jak i podatki pośrednie takich jak: rozliczenia transakcji międzynarodowych, bieżące odliczenia VAT, obsługa podatkowa spółek oraz jednostek samorządu terytorialnego.

 

Marcin Madej

Doradca podatkowy w ITTAX.PL specjalizujący się w projektowaniu i wdrażaniu praktycznych rozwiązań usprawniających raportowanie finansowe oraz automatyzujące procesy podatkowe i księgowe. Marcin jest autorem ponad 20 rozwiązań informatycznych wspierających klientów m.in. w rozliczeniach podatkowych, dochowywaniu należytej staranności, raportowaniu JPK, raportowaniu ZSMOPL i integracji z KSeF.

 

Katarzyna Kołłątaj

Licencjonowany doradca podatkowy w ITTAX.PL specjalizującym się w optymalizowaniu procesów podatkowych oraz w poprawie efektywności rozliczeń podatku dochodowego i VAT. Swoje doświadczenie zdobywała w firmach tzw. Wielkiej Czwórki prowadząc  projekty zarówno dla międzynarodowych korporacji jak i lokalnych spółek.

 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy